Мотивація від влади

Lviv Gramota 380Українці честолюбні. Українці люблять гроші і славу. Гроші вони, звісно, люблять більше. Але, коли грошей не дають, і слава згодиться.

Одній моїй знайомій керівництво районної держадміністрації вручило подяку до цьогорічного Дня вчителя. Про цю високу відзнаку за один день знало чи не все село, а саму нагороду втішена вчителька повісила у себе вдома на чільному місці і тепер вряди-годи хизується нею перед усіма знайомими, мовляв, ТАМ помітили, нагородили. Той же факт, що цій самій вчительці як і багатьом її колегам до Дня вчителя затримали аванс і зарплату, вчительку, здавалося б, хвилює мало. Головне – відзнака від керівництва.

Коли іншої мотивації бракує, то найкраща – вручити грамоту. Здається, таким самим принципом керується вся влада, мотивуючи українців до кращої роботи подяками та нагородами тоді, коли грошей за оцінку цієї роботи або бракує, або їх замало, або виплати затримуються.

Інакше як пояснити той факт, що інколи кількість розпоряджень про нагородження і відзнаки становить чи не третину від усіх розпоряджень, що видають чиновники в межах одного державного органу?

«Ні корупції!» взяв період з 1 січня до 1 жовтня 2013 року і проаналізував, наскільки влада любить нагороджувати себе і українців на прикладі Львівської області та Львова.

Андрій Садовий привітав матерів-героїнь. Героїні натомість кажуть, що їм бракує коштів на догляд за дітьми. Фото з сайту gazeta.lviv.ua

Андрій Садовий привітав матерів-героїнь. Героїні натомість кажуть, що їм бракує коштів на догляд за дітьми. Фото з сайту gazeta.lviv.ua

У Львові найпоказовішим і водночас найкуменднішим прикладом для негрошової мотивації були стосунки міського голови і двірників. У той час, коли обурені малими зарплатами двірники чи не регулярно ходили на пікети під міську раду, міський голова Львова Андрій Садовий руками підконтрольної йому громадської організації «Самопоміч» створював для них кімнати відпочинку. Там після тяжкої роботи вони за філіжанкою чаю, ймовірно, забуватимуться про те, що їм мало платять. Двірники, звісно, обурювалися, мовляв, їм би премію краще дали чи лопати закупили. І продовжували далі ходити під стіни Ратуші клянчити собі гроші.

Що стосується конкретних нагороджень грамотами, то за період з січня по жовтень цього року львівським міським головою було видано 427 розпоряджень, із них 80 – про нагородження. Варто зазначити, що ситуація практично аналогічна минулорічній, коли за цей самий період мер видав 480 розпоряджень, з яких 83 – про нагородження. Тобто, кожним п’ятим своїм розпорядженням Андрій Садовий нагороджував і відзначав подяками містян.

Найскупішим серед любителів вручати грамоти виявився голова Львівської обласної ради. З січня по жовтень цього року він видав аж 2146 розпорядження, з яких лише 184 – про нагородження. Торік голова ЛОР за цей самий період видав 1738 розпоряджень, з яких 134 – про нагородження. При цьому ЛОР у першому півріччі цього року вже закупила 50 рамок для грамот, 300 штук папок-гармот та грамот ЛОР – 350 штук.

Очевидно, що до нового року чиновники використають усе це добро.

Віктор Шемчук любить вручати почесні грамоти за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіонaлізм та з нагоди усіх професійних свят. Фото з сайту stsrda.gov.ua

Віктор Шемчук любить вручати почесні грамоти за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіонaлізм та з нагоди усіх професійних свят. Фото з сайту stsrda.gov.ua

А рекордсменом із вручення відзнак виявився голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук. За період з 01.01.2013 до 11.10.2013 головою ним видано 703 розпорядження, з них аж 291 - про нагородження. ПРАКТИЧНО КОЖНЕ ДРУГЕ!

За аналогічний період 2012 року попередниками Шемчука було видано 693 розпорядження, з них 243 - про нагородження.

А от накупили у цьому році чиновники ЛОДА аж 1 150 бланків для почесних грамот.

Відтак, або до нового року за три місяці ще знайдуться 859 щасливців, яким вручать грамоти ЛОДА,  і вони будуть страшенно втішені цим.

Або ж завгоспи адміністрації купували бланки про запас, знаючи таємне тяжіння своїх шефів, і нинішнього і попередніх, до нагороджень.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»