МОН забороняє використання зошитів без свого дозволу

Zoshyt 380Міністерство освіти і науки України звернулося до регіональних відділів освіти із проханням вживати постійних дієвих заходів протягом навчального року щодо контролю за друкованою продукцією шкільного асортименту, що використовується у навчально-виховному процесі без свідоцтва про визнання відповідності педагогічним вимогам.

Про це йдеться у листі від МОН за підписом заступника міністра освіти Бориса Жебровського.

У тому листі міністерство заявляє про неприпустимість використання у навчально-виховному процесі зошитів шкільних та зошитів загальних учнівських, щоденників шкільних, а також зошитів (альбомів) для малювання шкільних (учнівських), альбомів (папок) для креслення, зошитів для нот, наборів кольорового паперу та картону, папок для зошитів, папок для праці тощо, які не мають належного документального підтвердження відповідності санітарно-епідеміологічним нормам та педагогічним вимогам.

Як зазначає у листі Жебровський, таким підтвердженням відповідності зазначеним нормам є свідоцтво про визнання відповідності педагогічним вимогам Міністерства освіти і науки. Формулювання висновку «Використання у навчальних закладах України дозволяється» разом із датою та номером видачі свідоцтва мають бути зазначені у вихідних даних кожного виду друкованої продукції.

1315810912_1

Такі нововведення міністерство аргументує необхідністю вирішення проблеми використання у навчально-виховному процесі винятково якісних та безпечних для здоров’я дітей засобів навчання.

До того ж, Міністерство освіти і науки раніше вже звертало увагу на нібито наявність на споживчому ринку значної частки продукції шкільного асортименту (зошитів, щоденників тощо), якість, художнє оформлення та змістове наповнення якої не відповідають нормам законодавства, вимогам безпеки, педагогічним вимогам.

Натомість, не всі погоджуються із шляхетністю справжньої мети направлення листа від Жебровського.

Блогер Вадим Заверюхін повідомляє про те, що у школах Миколаєва вчителі вже попереджають батьків: «Якщо ваша дитина напише контрольну у зошиті, який не схвалило МОН, то таку роботу ніхто перевіряти не буде, а за контрольну поставлять 2».

GHwWnoD9U3E

Заверюхін вказує, що вчителі аргументують свої слова саме листом від заступника міністра освіти.

1382624901_1

Блогер розмірковує про те, що на ринку навчальної продукції ймовірно дійсно необхідно «наводити порядок». Однак вихід із ситуації чоловік бачить у запровадженні та контролі за дотриманням чітких стандартів.

Водночас, запровадження різноманітних свідоцтв в Україні Заверюхін пов’язує винятково з корупційними інтересами.

Як писав Ні корупції раніше, кримські школярі на початку навчального року отримали щоденники, проілюстровані фотографіями членів Кримської республіканської організації Партії регіонів з короткими програмовими настановами.

Фото: emarket.ua, profspilka.kiev.ua, Вадим Заверюхін.