Дослідження: мільйон українців зазнали тиску та свавілля з боку міліції

Фото pro-vincia.com.ua

Фото pro-vincia.com.ua

В Україні є об’єктивні причини для розвитку протестного руху проти дій міліції. Таку думку висловив виконавчий директор Асоціації українських моніторів дотримання прав людини правоохоронними органами Вадим Пивоваров, пише "Радіо "Свобода".

"Масштабні дослідження, які провів Харківський інститут соціальних досліджень, показали: близько мільйона наших співгромадян за минулий рік зазнали тиску та свавілля з боку міліції. Від застосування кайданів до катувань і тримання за ґратами довше, ніж призначений термін", - зазначив Пивоваров.

За його словами, цьому сприяють "корупція та можливість вимагати гроші з потерпілих, а ще безкарність".

"Судді не реагують на факти порушень, прокуратура їх покриває. З тисячі звернень до прокуратури міліціонерів притягають до відповідальності в одиничних випадках. Врадіївка стала останньою краплею", – додав експерт.

При цьому Пивоваров визнає, що нині єдиним способом громадян зреагувати на свавілля міліції залишається протест.

На думку експерта, ситуація зміниться, коли більшість українців не терпітимуть свавілля, яке зазнали від працівників МВС, і оскаржуватимуть кожен такий випадок та гуртуватимуться для захисту своїх інтересів.

Зазначимо, вищі посадові особи міліції замовчують проблему міліцейського свавілля й заперечують очевидну для суспільства поширеність насильства та жорстокості у правоохоронних органах. Про це йдеться у збірнику "Права людини в діяльності української міліції - 2012".

Згадаймо, генеральний прокурор України Віктор Пшонка наголошує, що факти застосування недозволених методів слідства спостерігаються переважно серед працівників органів внутрішніх справ.

У свою чергу омбудсмен Валерія Лутковська заявляє, що кількість скарг на катування у міліції значно зменшилась.

"Набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс, і, власне, ситуація із катуваннями, як на мене, значно поліпшилась. Так само як поліпшилась і інша ситуація із порушенням прав людини під час проведення досудового слідства", - сказала Лутковська.

NEWSru.ua