За розслідування про побори в дитсадках на керченську журналістку подали до суду

 

"Я готова відповісти за кожне слово", - каже автор статті Ірина Сєдова. Фото з сайту uainfo.org

"Я готова відповісти за кожне слово", - каже автор статті Ірина Сєдова. Фото з сайту uainfo.org

Дитячий садок № 6 міста Керчі Кримської автономії і його завідувачка Ольга Ворон подали до суду на журналістку сайту «Керчь.ФМ» за образу честі , гідності та ділової репутації.

Невдоволення позивача викликала стаття під назвою «Вихователька дитсадка заявила про примусові побори в дитсадках», опублікована у квітні цього року.

Після виходу статті  прокуратура міста знайшла порушення прав дітей при організації харчування не тільки в дитячому садку № 6 , який є позивачем , а й в інших комунальних дитячих садках міста . Це підтверджує офіційна відповідь редакції з прокуратури міста.

 «У зв'язку з тим, що посадовими особами управління освіти Керченської міської ради, керівниками навчальних закладів не забезпечено в повному обсязі право дітей на повноцінне і раціональне харчування , прокуратурою Керчі внесені 16.04.2013 подання на усунення порушень вимог законодавства України про захист прав дітей на якісне харчування, причин і умов, що їм сприяють . За результатами розгляду подання до дисциплінарної відповідальності притягнуто заступника начальника управління освіти Керченської міської ради » , - повідомляє прокуратура АРК у своїй відповіді на запит журналістів.

 «Всі чудово знають, що з 1 серпня влада Керчі оголосила нам війну. Спроби незаконного тиску нам вдалося зупинити за допомогою правоохоронців і влади Криму. Тепер чиновники та їхні підлеглі намагаються затягати нас по судах, - говорить автор статті, член Незалежної медіа-профспілки  Ірина Сєдова.  - Я готова відповісти за кожне слово, написане в цій статті, тому що стаття піднімає важливу соціальну проблему. Проблему, яку влада Керчі так досі і не вирішила».

 У редакції є фото- і відеодокази того, що батьки і вихователька дійсно робили заяви журналістові. Автор статті Ірина Сєдова вважає, що за цим позовом стоять високопоставлені чиновники міськради.

 Згідно з ч.2 ст.29 Закону України «Про інформацію», предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману. З матеріалів, зібраних журналістами, видно, що керівництво дитячих садків, збираючи з батьків благодійні внески на харчування дітей, вводить громадськість в оману.

 Перше судове засідання призначено на 13:30 21 жовтня. Справу розглядатиме суддя Захарова. Засідання суду є публічним, тому на ньому можуть бути присутні всі бажаючі.

 Раніше Незалежна медіа-профспілка заявляла, що влада Керчі знищує незалежні ЗМІ і порушує права журналістів. Міліція міста Керч почала розслідування за фактами погроз вбивством керченському міському голові Олегу Осадчому, які нібито були розміщені у коментарях до статті, опублікованої у інтернет-виданні «Керчь.ФМ».

Крім того, міська Рада незаконно в односторонньому порядку скасувала договір оренди земельної ділянки, на якій розташована ретрансляційна вежа телерадіокомпанії «Бриз», частиною якої є сайт «Керчь.ФМ».  Вживалися інші заходи тиску на незалежні ЗМІ.

Прес-служба Медіа-профспілки
profpres@ukr.net
http://www.nmpu.org.ua
38-050-310-44-41