ГПУ озвучила 5 найбільших хабарів року

Карикатура з сайту hate.trust.ua

Карикатура з сайту hate.trust.ua

У Генеральній прокуратурі України розповіли про найбільші хабарі, які вдалося виявити  протягом 2013 року. Начальник Головного управління з нагляду за дотриманням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Володимир Крівуценко озвучив суми найбільших хабарів, передає УНН.

Правохоронці оприлюднили п'ятірку найбільши хабарів за 2013. І хоча календарний рік ще не закінчився і рейтинг вигалядає дещо передчасним пропоную його вашій увазі.

На п'ятому місці в рейтингу опинився сілький голова села Кам'янки Сторожинецького району Чернівецької області, якого звинувачують у отриманні неправомірної вигоди на загальн суму 130 тисяч доларів США. Голова сільради отримав хабар від підприємця за надання йому в оренду 10 гектарів земельної ділянки водного фонду. Наразі справа сільського голови розглядається Кіцманськими райсудом Чернівецької області.

За Четвертий за розміром хабар підозрюється арбітражний керуючий з Одеської області, який, за даними слідства, отримав хабар у сумі 150 000 доларів. Він вимагав та отримав хабар за бездіяльність у забезпеченні позовних вимог кредиторів при розгляді справи про банкрутсто фірми з одеської області.

На третьому місці, за інформацією ГПУ, опинився депутат селищної ради Криму (Новофедорівська селищна рада Сакського району). Народний обранець вимагав 225 тисяч доларів за надання згоди на відчуження земельних ділянок які перебували у державній власності.

Почесне друге місце посідає справа члена правління ПАТ « Укрпрофтур ». Посадовець вимагав від підприємця 305 тисяч доларів за надання в оренду частини території автобази на вигідних для останнього умовах.

Найбільший же хабар в Україні виявили в Києві. У цього року викрито арбітражного керуючого, який вимагав від бізнесмена 700 тисяч доларів за те, що він завершить процедуру санації і приховавши порушення законодавства фірми під час її господарської діяльності.

Проте, чомусь найбільший хабар не потрапив до рейтингу. Йдеться про кримінальну справу директора Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України (НАПНУ) та його сина, які звинувачуються у вимаганні від підприємця хабара в 11 000 000 доларів США. Вони вимагали гроші за дозвіл віддати в оренду державний майновий комплекс. Наразі кримінальне провадження перебуває у суді.