Мільйон на піар

Фото з сайту marketing365.mk

Фото з сайту marketing365.mk

Чиновники та депутати Львівської міської ради заклали собі на цей рік понад мільйон гривень з міської скарбниці на піар у засобах масової інформації.

Кошти передбачені в рамках виконання «Програми висвітлення діяльності міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації у 2013 році».

За результатами виконання програми за перше півріччя «Ні корупції!» проаналізував, за яку інформацію платять чиновники і депутати, та яким засобам масової інформації регулярно перепадає з міського бюджету.

«Програма висвітлення діяльності міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації у 2013 році»  здійснюється двома розпорядниками коштів. Управлінню ЛМР «Секретаріат ради» на висвітлення діяльності депутатського корпусу передбачили 650 000, 00 грн. Департаменту ЛМР «Адміністрація міського голови» на висвітлення діяльності виконавчих органів ЛМР – 493, 96 тис грн.

Загалом – 1 143 960 грн, з яких 437 413, 6 грн – заборгованість за торішній піар.

Чиновницька бюджетна реклама

Отже, департамент «Адміністрація міського голови» витратить 493, 96 тис грн на промотування діяльності виконавчих органів ЛМР у ЗМІ . На 330,07 тис грн. замовить собі піару, а 163, 89 тис грн. підуть на сплату заборгованості за минулорічний піар.

Заборгованість у 163, 89 тис грн. виникла за розміщення інформації у 2012 році матеріалів у таких ЗМІ:
1. Львівська обласна телерадіокомпанія (телебачення) – 34, 61 тис грн. (оплата проведена у січні 2013 року);
2. Львівська обласна телерадіокомпанія (радіо) – 30, 0 тис грн. (оплата проведена у січні 2013 року);
3. ЗАТ «Видавничий дім «Високий замок» - 51, 84 тис грн. (оплата проведена у квітні 2013 року);
4. ПАТ «Телерадіокомпанія «Люкс» - 47, 44 тис грн. (оплата проведена: в січні – 18,0 тис грн., в квітні – 29, 44 тис грн).

99,0 тис грн із суми, затвердженої в рамках Програми, підуть на виготовлення телевізійної програми. Виконавці робіт: Львівська обласна державна телерадіокомпанія (програма «Наше місто») та Приватне акціонерне товариство «Телерадіокомпанія «Люкс» (програми різного тематичного спрямування). Тут варто зазначити, що контрольний пакет акцій ТРК «Люкс» належить дружині міського голови Львова Катерині Кіт-Садовій.

Як зазначили чиновники в офіційній відповіді на запит «Ні корупції!», «на телевізійних каналах вказаних компаній відбуваються трансляції програм, у яких беруть участь посадовці Львівської міської ради». Більше жодних уточнень. Не вказано,  в яких саме програмах, також не уточнено формат участі посадовців у них.

Крім того, в рамках Програми передбачено 89, 11 тис грн на виготовлення та розміщення публікацій у друкованих ЗМІ «про діяльність міської ради та депутатів». Хочеться вірити, що чиновники у відповіді на запит все ж таки зробили механічну помилку, вказавши, що ці кошти підуть також на піар депутатів, оскільки розпорядник коштів «Адміністрація міського голови» повинен висвітлювати лише діяльність виконавчих органів ЛМР, а на піар депутатського корпусу грошима розпоряджається управління «Секретаріат ради».

Якщо ж це не «очепятка», то мова вже може йти про нецільове використання коштів.

Офіційна відповідт чиновників ЛМР на запит "Ні корупції!"

Офіційна відповідт чиновників ЛМР на запит "Ні корупції!"

Отже, суму 89, 11 тис грн чиновники ЛМР заклали на публікації про себе у ПАТ «Видавничий дім «Високий замок» та інформаційному агенстві «Медіастар».

46, 96 тис грн чиновники передбачили на виготовлення та розміщення матеріалів у мережі Інтернет. Виконавці робіт: ПрАт «Телерадіокомпанія «Люкс» та ТРіА «Регіон-інформ» Україна. І також, як вказано у відповіді на запит, «на інтернет-ресурсах вказаних виконавців планується розмістити матеріали про діяльність міської ради та депутатів». Знову «депутатів»?

Також у рамках Програми передбачено кошти в сумі 95, 0 тис грн на виготовлення та трансляцію інформаційних повідомлень про діяльність міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб у аудіовізуальних ЗМІ. Виконавці робіт: ПрАТ «Телерадіокомпанія «Люкс», ТзОВ «радіоінформаційний центр «Незалежність», Львівська обласна державна телерадіокомпанія, телерадіокомпанія «Західна столиця», ТзОВ «ТРК Галичина».

Щотижневе проплачене відеозвернення міського голови Львова в ефірі підконтрольної його дружині ТРК "Люкс". Фото з сайту ЛМР

Щотижневе проплачене відеозвернення міського голови Львова в ефірі підконтрольної його дружині ТРК "Люкс". Фото з сайту ЛМР

Очевидно, що мова йде, зокрема, про щотижневе проплачене звернення міського голови Андрія Садового з блакитного екрану в ефірі ТРК «Люкс», де він зазвичай розповідає про свої здобутки. А якщо є якісь негаразди, то він у цьому не винен. Скажімо, є проблема повільного ремонту доріг, то це «казначейство затримує кошти» тощо.

Загалом, на піар чиновників ЛМР у ЗМІ впродовж першого півріччя 2013 року з міського бюджету вже виділено 297,5 тис грн., в тому числі й на виплату заборгованості.

Депутатська бюджетна реклама

Управлінню «Секретаріат ради» Львівської міськради з міської казни виділено 650 000 грн в рамках «Програми висвітлення діяльності міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації у 2013 році».

Заборгованість за отримані послуги з висвітлення діяльності міської ради та депутатів у 2012 році склала 273 523, 60 грн. Пропіарились і не оплатили свій піар депутати в таких ЗМІ:
1. ПАТ «Видавничий дім «Високий замок» - 29 662, 00 грн;
2. ПП «НТА – Незалежне телевізійне агентство» - 46 000, 00 грн;
3. ПП «Регіон – інформ Україна» - 14 000, 00 грн;
4. СП ТзОВ «Телекомпанія «Міст» - 27 000, 00 грн;
5. ТзОВ «Прес.ком.юа» - 18 000, 00 грн;
6. ТзОВ «Професійна ліга» - 8 000, 00 грн;
7. ТзОВ «Радіоінформаційний центр «Незалежність» - 10 446, 60 грн;
8. ТзОВ «ТРК «Львівська хвиля» - 8 800, 00 грн;
9. Радіо «Галичина» - 9 500, 00 грн;
10. ТзОВ Телерадіокомпанія «Міст ТБ» - 68 000, 00 грн;
11. ФОП Лобан Юрій Михайлович (Інтернет-видання «Львівський портал») – 10 920, 00 грн;
12. ФОП Павлишин З. Я. («Медіастар») – 23 195, 00 грн.

Депутати Львівської міської ради люблять дивитись себе по телевізору. Фото з сайту Гал Інфо.

Депутати Львівської міської ради люблять дивитись себе по телевізору. Фото з сайту Гал Інфо.

Цього року в рамках Програми передбачено кошти в сумі 93 476, 40 грн на виготовлення телевізійної програми. Виконавці робіт: ПП «НТА – Незалежне телевізійне агентство», Львівська обласна державна телерадіокомпанія (ТРК «Львів»), ТзОВ «Міст ТБ».  «На телевізійних каналах вказаних компаній відбуваються трансляції програм, в яких беруть участь депутати Львівської міської ради», - зазначено в офіційній відповіді на запит, одначе так само не уточнено, що це за програми і за що конкретно буде платитися.

Також Програмою передбачено 95 000 грн на виготовлення та розміщення публікацій у друкованих ЗМІ про діяльність міської ради та депутатів. Виконавці робіт: ТзОВ «Професійна ліга (газета «Львівська пошта»)», КП Редакція газети ЛМР «Ратуша», ФОП Павлишин З. Я. (газета «Медіастар»).

Чиновники запевнили, що в «усіх друкованих виданнях вже було розміщено публікації про діяльність міської ради та депутатів», одначе що це за публікації, не уточнили.

89 000 грн згідно з Програмою буде виділено на виготовлення та розміщення матеріалів у мережі Інтернет. Виконавці робіт: ТзОВ «Престайм.ком.юа (Інформаційне агентство «ВГОЛОС.ком.юа»)», Підприємство «Редакція газети «Новий погляд ЛМ МГО «Нові люди», ФОП Лобан Юрій Михайлович (Інтернет-видання «Львівський портал»), ФОП Павлишин З. Я. (Інформаційне агентство «Медіастар»), ТОВ «Західна інформаційна корпорація».

Згідно з відповіддю на запит, упродовж першого півріччя 2013 року кошти на реалізацію Програми розпоряднику - управлінню «Секретаріат ради» ЛМР не виділялись. Одначе, судячи з активної торішньої піар-діяльності, депутати не лише прорекламуються у ЗМІ, заплатять за це, а й нароблять заборгованостей на наступний рік.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»