За 3 роки Укрзалізниця уклала незаконних угод на 262 млн. гривень

Фото з сайту uz.gov.ua

Фото з сайту uz.gov.ua

Під час перевірки документів із закупівель Укрзалізниці за останні три роки Державна фінансова інспекція знайшла порушень на загальну суму у 262 млн. гривень.

Про це йдеться у листі голови інспекції Андрєєва П. П. у відповідь на оскарження закупівель цього підприємства народним депутатом Лесею Оробець, яка є віце-головою українського відділення GOPAC (Global Organization of Parliamentarians Against Corruption).

У листі зазначається, що зокрема комітет конкурсних торгів не відхиляв пропозиції учасників, які не відповідали вимогам, встановлених документацією конкурсних торгів, тобто, фактично укладалися угоди з компаніями, які не могли фізично бути надавачами послуг чи постачальниками певного товару.

В результаті порушення чинного законодавства ДП «Укрзалізнипостач», що є державним підприємством, прямо підпорядкованим Укразалізниці та створеним для її матеріально-технічного забезпечення, уклало незаконних договорів на загальну суму 262, 27 млн. гривень.

«Майже три роки підряд «Укрзалізниця», укладаючи договори, відверто порушувала ключові норми законодавста про державні закупівлі, - стверджує Леся Оробець. – Згідно з результатами ревізії Держфінінспекції, третину від суми всіх закупівель посадовці витратили зі зловживаннями, які містять ознаки кримінального злочину. Наш з партнерами наступний крок – добитися реальної, а ж до позбавлення волі, відповідальності чиновників «Укрзалізничпостачу»,– додає народний депутат.

Цікаво те, що нещодавно «Укрзалізниця» заявила про свої величезні борги внаслідок нерентабельності та низьких тарифів. Саме 262 млн. склав борг за перевезення пільговиків, тобто пенсіонерів, дітей, інвалідів, йдеться на офіційному сайті підприємства.

Державна фінансова інспекція передала матеріали ревізії до Головного управління Міністерства внутрішніх справ по боротьбі з організованою злочинністю.  Винуватцям у розкраданні державних коштів загрожує до 5 років позбавлення волі.

«Центр протидії корупції»