Білоцерківське казначейство ігнорує закон «Про доступ до публічної інформації».

Фото novomoskovsk.eu

Фото novomoskovsk.eu

Нещодавно громадські активісти міста Біла Церква розпочали кампанію з моніторингу державних закупівель товарів, робіт і послуг,  які здійснює Білоцерківська міська рада та її підрозділи.

З метою отримання повного переліку закупівель, що проводив цей орган у 2013 році, вони звернулись до Білоцерківського казначейства з проханням надати Річний план державних закупівель  Білоцерківської міської ради у поточному році.

Активісти знали, що цей документ, безсумнівно перебуває в розпорядженні цього органу, адже відповідно  ст.. 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель», річні плани держзакупівель, які просив запитувач, направляються Білоцерківською міською радою до Білоцерківського управління державної казначейської служби кожного року та зберігаються у відповідному управлінні постійно.

Проте казначейство цього міста виявило неабияку «хитромудрість» і надало  унікальну за своєю логікою відповідь, у якій написало: «ми не володіємо такою інформацією», тобто, просто ЗБРЕХАЛО. Ну й справді, навіщо напрягатися, робити якісь там копії документів, а тим паче, навіщо знати закони України? Краще відписатися, а там будь як буде!

Скоріш за все, ця установа регулярно надає такі відписки, адже в половині випадків люди - необізнані і довіряють невігластву і непрофесіоналізму таких чиновників. Проте є норми законодавства, які чітко регламентують усі випадки і можливі причини відмовити запитувачу в наданні інформації. Так ч.1ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачає ВИКЛЮЧНИЙ перелік підстав для правомірної відмови у наданні інформації. Зокрема, Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:

1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;

3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;

4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.

Ivanchenko Bila TS 600

З листа-відповіді ми бачимо, що Білоцерківське казначейство володіє інформацією про розпорядника запитуваних документів (хоча я ще раз наполягаю і стверджую, що розпорядником є саме Білоцерківське управління державної  казначейської служби). В такому випадку відповідно до п.3 ст 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», Білоцерківське казначейство зобов’язано було направити цей запит належному розпоряднику, з одночасним повідомленням про це запитувача.

Тобто, деякі державні службовці і досі не мають розуміння того, що заробітну плату вони отримують від платників податків і відповідно зобов’язані сумлінно виконувати свої посадові обов’язки та регулярно звітувати перед цими платниками податків за кожну витрачену копійку.

     Станом на сьогодні вже підготовлено і направлено відповідне звернення до Білоцерківської прокуратури. Про кінцеві результати роботи громадських активістів міста Біла Церква та усі виявлені зловживання при проведенні державних закупівель міською радою цього міста повідомлю незабаром на сторінках свого блогу.