Українським чиновникам дозволили брати подарунки не дорожчі 609 гривень

Фото Фото: AFP

Фото Фото: AFP

Міністерство юстиції готує чиновників до посилення антикорупційних заходів з 1 січня 2014 року: відомство видало для держслужбовців методичку на 60 сторінок з розгорнутим поясненням чинного антикорупційного законодавства.

У документі, зокрема, назвали список дозволених подарунків. Чиновники мають право отримувати одноразові презенти на суму до 609 грн, або 50% від мінімальної місячної зарплати. Хороший коньяк і коробка цукерок хабарем не рахуються.

 Законними, згідно інструкції, вважаються і регулярні пожертвування, але одна людина може протягом року обдаровувати держслужбовця максимум на 1218 грн. При цьому у роз'ясненні зазначено, що подарунки і прояви гостинності (на кшталт запрошення на чай або кава) не повинні відбуватися постійно.
У антикорупційній методичці також пояснюють, як себе вести з підкинутими подарунками. Після виявлення презенту служителям влади Мін'юст рекомендує в терміновому порядку звернутися до вищестоящого керівництва, запросити колег у якості свідків, написати пояснювальну записку і передати знайдене правоохоронцям.
Що стосується офіційних пожертвувань, то всі подарунки, прийняті чиновниками на заходах, є власністю держави і не повинні використовуватися в особистих цілях. Тобто, додому держслужбовцям не можна забирати навіть квіти, отримані на діловій зустрічі.
Юристи ж вважають, що таке керівництво залишає лазівки для корупціонерів.
"Позитивно оцінюю видачу таких брошур, але щоб вже напевно, пропоную чиновникам робити на руках татуювання "Проти корупції" та "Хабарів не беру". А отримати презент нечесний чиновник понад 609 грн все одно зможе. Наприклад , в якості хабара йому захочуть або він сам попросить подарувати IPhon за $1000. Досить на новенькому гаджеті зробити маленьку подряпину, здати в ремонт - і телефон вважається б/у. Тоді вже оцінювач поставить ціну телефону в 50 або 100 грн. Презент готовий, і ніхто не зможе дорікнути, що чиновник взяв подарунок понад допустимої суми. Таке ж можна виконати і з іншими подарунками" - зазначив правозахисник Едуард Багіров.
За матеріалами: Вести.ua