Мільйони, які щороку «закопуються» в чернігівський асфальт

Ремонт доріг .jpg 300 250У 2013 році Чернігівська міська рада запланувала витратити 7387,1 тис.грн. на поточні і капітальні ремонти доріг.

Комунальне шляхобудівне підприємство (КШБП) в цьому році має відремонтувати доріг на 3 мільйони 96 тис.грн. на 46 чернігівських вулицях загальною площею 12832 кв.м.

Тобто, поточний ремонт вулично-дорожньої мережі КШБП обходиться чернігівським платникам податків – у 241 грн за 1 кв.м.

Згідно з графіком поточного ремонту, ремонт доріг мав закінчитися ще у червні.

 Як приклад, мали  відремонтувати 70 кв. м на Ріпкінській, але в якому та вулиця жахливому стані, можна перевірити біля мосту при в'їзді в мікрорайон Подусівка.

Гарантійний термін поточного ремонту, згідно зі  щорічно підпісуваним договором,- один рік, що дуже зручно. Кожного року зручно списувати мільйони на ремонти доріг.

Київська будівельна кампанія «Укркомплексбуд» здійснила капітальний ремонт вул. Щорса на суму 490029,7 грн., тобто, майже півмільйона!  Проте не варто очікувати її довготривалого життя, бо гарантійний термін цього капітального ремонту дороги, прописаний чиновниками з ЖКГ, всього один рік!

За інформацією міськради, у липні цього року капітально відремонтували на 2498,87 кв.м. вул. Щорса. Тобто, вартість капітального ремонту  1 кв. м. асфальту складає приблизно 196,1 грн., тоді як поточний 241 грн. За цими розрахунками, якби  ремонт вулиць Чернігова здійснювало не КШБП, а київська кампанія, то ремонти могли б обійтись на 560 тис.грн. дешевше,  і дороги були б відремонтовані не «ямковим ремонтом», а капітальним.

Відповідно постають два питання:

-         Чому чиновники ЖКГ підписують гарантійні договори, в тому числі і на капітальні ремонти доріг лише на один рік?

-         Чому поточний ремонт доріг у КШБП обійшовся дорожче, ніж капітальний ремонт дороги, виконаний київським «Укркомплексбуд»?

Цими питаннями мають зацікавитися контролюючі органи та Прокуратура.

А поки що фахівці стверджують, що ямковий ремонт був і залишається найбільш ефективним для українських чиновників способом «закопувати» в асфальт бюджетні  гроші.

капітальні ремонти на вул. Щорса

Договір з КШБП