У міліції прекрасно знали про те, що Мельник зняв браслет

Петро Мельник. Фото: PHL

Петро Мельник. Фото: PHL

Співробітник міліції Києво-Святошинського райвідділу, який чергував у ніч втечі екс-ректора Податкової академії Петра Мельника, щойно дізнався про зняття браслета, відразу ж повідомив про цей факт колегам з Ірпінського райвідділу 

Про це йдеться у висновку внутрішнього службового розслідування генштабу МВС, яке було оприлюднене в ефірі програми «Факти тижня» на телеканалі ICTV.

Згідно з документом, отримавши сигнал, Василь Вдовиченко повідомив колегам з Ірпінського райвідділу про зняття браслета. Далі мав діяти вже місцевий міліціонер Микола Бедрій.

«Бедрій о 21:57 подзвонив черговому Ірпінського міськвідділу міліції, щоб ще раз з’ясувати характер отриманого сигналу і місце перебування підконтрольної особи, після цього запропонував Вдовиченку самому зв’язатися з підконтрольною особою», - йдеться в сюжеті. У результаті з Мельником або з його родичами ніхто так і не зв’язався.

Вдовиченко не подзвонив Мельнику, мотивуючи це незнанням порядку здійснення такого зв’язку, і тим, що протягом дня зв’язок з Мельником підтримувався виключно через Бедрія.

За словами обвинуваченого міліціонера, до обов’язків чергового райвідділу входив лише прийом від громадян заяв про злочини, а для контролю за сигналами електронних браслетів стеження існує окрема посада.

Однак, як стало відомо, насправді окремої людини, яка мала  стежити за сигналом з браслета, в черговій частині Ірпеня немає.

Як повідомляли «Коментарі», Мельник був затриманий 27 липня в своєму робочому кабінеті під час отримання хабара. 7 серпня на екс-ректора, якому обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, наділи електронний браслет. Однак Мельник зняв браслет і зник. Після чого він був оголошений в міжнародний розшук на території 190 країн - членів Інтерполу. Пізніше стало відомо, що Мельник перебуваєя в США.

Раніше повідомлялося, що прокуратура Київської області завершила досудове слідство у кримінальному провадженні щодо двох посадових осіб органів внутрішніх справ, які не змогли запобігти втечі Мельника, і передала до суду обвинувальний висновок. Міліціонери звинувачуються у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, тобто у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Самі підсудні своєї вини не визнають.

КОМЕНТАРІ