В Ужгородській міськраді бандити били журналістів. Міліція захищала “братків” (ВІДЕО)

Фото: zakarpattya.net.ua

Фото: zakarpattya.net.ua

На День Ужгорода у приміщенні Ужгородської міської ради члени банди Адилова били журналістів і дівчат-студенток і погрожували вбивством.

Міліція, керована заступником начальника-начальником міліції громадської безпеки Ужгородського МВ УМВС підполковником міліції Вячеславом Григор’євим, захищала не журналістів і простих громадян, а «братків» специфічної зовнішності, зодягнених у спортивну форму.

28 вересня близько 15.30  кілька журналістів, громадських активістів і просто ужгородців мали намір зайти до сесійної зали Ужгородської міськради, де розпочиналися урочистості з нагоди Дня Ужгорода.

Хоча вхід на захід був не за запрошеннями та перепустками і в плані заходів значився як "Урочисте міське Віче", міліція на вході одразу зупинила тих, чию присутність на заході в силу не озвучених мотивацій вважала небажаною.

Попри те, що йшлося про дівчат-студенток і юнаків аж ніяк не атлетичної статури, дійшло до застосування фізичної сили. Міліціонери у формі та цивільному одязі спершу тілами загороджували ужгородцям вхід до зали, а потім, коли до входу підійшли кілька осіб з керівництва міста, грубо, з застосуванням фізичної сили, відтіснили їх убік. При цьому, студентка відділення журналістики УжНУ Юлія Дуб навіть отримала кілька стусанів у живіт.

На крики дівчини про допомогу підбігли кілька журналістів, що висвітлювали заходи по святкуванню Дня Ужгорода, і громадських активістів, що брали участь у флеш-мобі біля входу. Вони спробували з’ясувати у міліціонерів причини заборони на вхід до міської ради на відкритий захід і застосування сили.

Запитання залишилися без відповіді. Натомість, при наступній спробі активістів пройти вглиб фойє міськради, на допомогу міліціонерам прийшли особи специфічної зовнішності та в спортивній формі, які вже не добирали ні слів, ні  засобів.

«Востаннє я мав з таким справу в 2004-му році. Міліція дивилася, як бандити, зокрема особистий водій і охоронець міського голови Віктора Погорєлова Юрій Богач, що є представником банди Адилова, застосовують силу до дівчат і журналістів, і бездіяла. Не реагувала ні на дії молодиків, ні на крики до міліції по допомогу. Юрій Богач погрожував мені вбивством, однак на моє звернення до міліції і, зокрема, пана Григор’єва, реакції не було. Я мав намір всього лише відзняти урочистості у великій залі міськради, однак міліціонери і бандити у грубій формі перешкодили виконанню мною моїх журналістських обов’язків. Єдиною реакцією на моє прохання затримати особу, що штовхала мене і погрожувала вбити, стала аж через якийсь час чиясь команда викликати оперативну групу працівників міськвідділу.

Хоча міліціонерів у фойє було кільканадцять і їх цілком би вистачило для того, аби навести лад з бандитами тут, на місці, їх більше цікавили прості громадяни, а не кримінальні елементи. Пізніше ці ж самі молодики разом з працівниками мерії перекрили журналістам вхід до сесійної зали на другому поверсі. Все це відзнято на фото і відео.

Я і Юлія Дуб подали заяви в міліцію. Під час процедури оформлення заяв ми звернулися до підлеглих пана Григор’єва, які були учасниками всього цього дійства, з запитанням, як їм, людям у погонах, співпрацюється із бандитами. Вони мовчки опускали очі. Жодної спроби затримати відморозків і взяти з них хоч якісь пояснення, і в цьому випадку не було", - розповів Олег Диба.

У розпорядженні редакції інтернет-видання Закарпаття онлайн є фото і кілька відеосюжетів, на яких чітко зафіксовано те, що відбувалося. Їх відзнято як на мобільні телефони, так і на професійні камери журналістів.

Сьогодні ми публікуємо перший з них, у якому видно сам початок конфліктної ситуації, організованої представниками міліції.

Наступні будуть опубліковані після того, як з"явиться офіційна реакція УМВС України в Закарпатській області з цього приводу.

А також хотілося б дуже почути пояснення міського голови Ужгорода, чий найманець погрожував журналістам фізичною розправою.

Міліція була учасником подій і має достатньо інформації, аби зробити правильні висновки та покарати винуватців. І ми хочемо побачити, у який спосіб це відбуватиметься.

Закарпаття онлайн