Влада Чернігова продовжує сприяти будівництву скандальної АЗС у людей під вікнами

gr_25.07.12_zapravkaНезважаючи на шалений спротив чернігівців, порушення цілої низки нормативно-правових актів, міська влада виносить на чергову сесію Чернігівської міської ради проект рішення про продовження  договору оренди для будівництва скандальної АЗС по Шевченка 160б.

На чергову 33-тю сесію Чернігівської міської ради  виноситься проект рішення про поновлення і продовження строку договору оренди земельної ділянки площею 0,12 га з кадастровим номером  7410100000:02:016:0085 по вулиці Шевченка, 160-б у місті Чернігові для будівництва автозаправної станції з магазином продовольчих та непродовольчих товарів.

АЗС планує тут побудувати компанія «WOG»за сприяння ПП «Кристал», директором якої є депутат міськради Наталія Осіковська.

Чиновники у міськраді свідомо проштовхують інтереси бензинового гіганта в ущерб інтересам громади, оскільки договір оренди на ділянку закінчився ще 16 вересня 2012 року, але більше року ні міськвиконком ні міськрада навіть не подумали повернути ділянку в землі запасу.

Не  були дотримані вимоги консультацій з громадськістю району, згідно з п.2.2 ст.31 Статуту територіальної громади міста Чернігова, згідно з ст.9 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», а також згідно пункту 1.10 ДБН України «СКЛАД І ЗМІСТ МАТЕРІАЛІВ ОЦІНКИ ВПЛИВІВ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ (ОВНС) ПРИ ПРОЕКТУВАННІ І БУДІВНИЦТВІ ПІДПРИЄМСТВ, БУДИНКІВ І СПОРУД»,  мало бути проведено громадське обговорення, громадська експертиза  щодо запланованого об’єкту підвищеної екологічної небезпеки, котрими, згідно з ч.2п.4 Постанови КМУ №554 від 27.07.1995р.,  є автозаправні станції.

Відповідно до п.7.55 ДБН 360-92 «Планування і забудова міських і сільських поселень»,  у населених пунктах АЗС, слід розміщувати на земельних ділянках, планувально відокремлених від кварталів житлової та громадської забудовиСтаття 1 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»)повинні вибиратися у промислових зонах міст і інших населених пунктів у суворій відповідності до затверджених у встановленому порядку генеральних планів їх розвитку чи проектів планування і забудови з додержанням Державних санітарних правил планування та забудови населених місць».  В даному випадку АЗС будується в житловій зоні без дотримання санітарних правил і без передбачення такої в генеральному плані Чернігова.

Фото з сайту newvv.net

Фото з сайту newvv.net

Окрім цього, земельна ділянка, на котрій ПП «Кристал» планує будувати АЗС,  розташована у 500 – метровій зоні санітарної охорони р. Десна, що може створити передумови  до забруднення річки.

Ну й найголовніше те, що АЗС не зможе розміститися на зазначеній земельній ділянці з дотриманням встановлених будівельними, санітарними та протипожежними нормами.

Згідно з ТУ, наданими Управлінням ДАІ в Чернігівській області, ПП «Кристал» відповідно до вимог ДСТУ 3587-97, територію АЗС має розмістити на відстані не менше 50 м від перехрещення сусідніх вулиць, що знаходяться за 20 метрів.

ДСТУ 2735-94 чітко вказує, що територію АЗС слід розмістити на відстані не менше 10 м і відокремити її територію розділювальною смугою. А також має бути витримана 15 - метрова відстань від контактних проводів міського електротранспорту, а з другого боку відстань півтори висоти опори від повітряних ліній зв’язку.

Дотримання всіх цих відстаней на вказаній ділянці Шевченка 160б  просто неможливе!

При цьому забудовник «Кристал» має також обов’язково  витримати санітарні  вимоги, встановлені пунктом 5.32. "Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів", де зазначено, що відстань від автозаправочних станцій з підземними резервуарами для зберігання рідкого палива до стін житлових та інших громадських будівель і споруд, слід приймати за розрахунком забруднення атмосферного повітря шкідливими викидами АЗС, але не менше 50 м.

Відстань від будинку по вул. Шевченка, 164, перед вікнами котрого ПП «Кристал» має намір зводити АЗС, до краю проїжджої частини  складає 62 метри, - дотримання і цієї норми є неможливим.

 Немає жодних правдоподібних причин, чому Чернігівська міськрада 30 вересня має продовжити договір оренди для будівництва АЗС. Але час покаже, чим керуються чернігівські можновладці – почуттям відповідальності чи зиску. А тим часом боротьба чернігівців за чисте довкілля триває!