В Закарпатті підпали автомобілів чиновників стали масовими. МВС направляє в область спецгрупу

Фото з сайту ДТ

Фото з сайту ДТ

З початку року на Закарпатті сталося майже 30 підпалів автомобілів. Більшість постраждалих - високопоставлені чиновники та міліціонери. На безпорадність місцевої міліції в розкритті подібних злочинів звернули увагу навіть у Києві.

Підпали автомобілів стали дуже популярним способом зведення рахунків Закарпатті - з початку 2013 року зафіксовано 29 таких випадків. При цьому більшість постраждалих від підпалів - представники влади та керівний склад правоохоронних органів, а знищені або пошкоджені автомобілі належать далеко не до бюджетного класу.

Часті підпали вже призвели до підвищення вартості страховки автомобілів в Закарпатті. Незважаючи на те, що обласне управління МВС створило спеціальну групу з числа досвідчених оперативників карного розшуку, УБОЗ у і слідчих, більшість злочинів залишаються нерозкритими.

З початку року на Закарпатті був здійснений цілий ряд нових резонансних підпалів.

22 лютого в Мукачеві у подвір'ї приватного будинку невідомі підпалили Suzuki Grand Vitara начальника відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Ужгородського міськвідділу міліції Василя Швардака. Постраждалий пов'язує підпал зі своєю службовою діяльністю, злочинці не знайдені.

В ніч на 28 квітня в Ужгороді у дворі приватного будинку підпалили розкішний Mersedes Benz ML-350 проректора Ужгородського національного університету - депутата обласної ради Юрія Перести. Злочин не розкрито.

15 травня на автостоянці підпалили відразу два автомобілі - Skoda Octavia і Hyundai Santa Fe, що згоріли майже повністю. Перше авто належало судді Великоберезнянського районного суду, який проживає в Ужгороді, друге - приватному підприємцю. Палії не встановлені.

У ніч на 12 липня ц. Сторожниця біля Ужгорода підпалили дорогий позашляховик Honda Pilot начальника Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС Миколи Кулитки (джип зареєстрований на його дружину). Вогонь також пошкодив дах приватного будинку, біля якого стояв автомобіль. Злочин не розкрито.

20 серпня у Чопі серед ночі підпалили Suzuki Grand Vitara начальника штабу Чопського прикордонного загону Віктора Потетеніна. Паліїв не знайшли.

В ніч на 26 серпня в Ужгороді спалили BMW-750, стояв біля приватного будинку. Дороге авто 2010 р. випуску, що належить приватному підприємцеві - депутату Ужгородської міськради від Партії регіонів Михайлу Чурилу, повністю знищено вогнем. Злочин не розкрито.

Постійне збільшення кількості умисних підпалів автомобілів не може не вражати. Якщо у 2010 р. в області було всього шість таких злочинів, то в 2011-м - 12, 2012-м - 20, а тільки за 8 місяців поточного року - вже 26. Цифру на початку минулого тижня озвучив начальник обласного УМВС Василь Варцаба. І додав, що в семи випадках злочини особи, які вчинили їх, встановлено, шість виробництв вже направлені до суду. Начальник УМВС запевнив, що питання підпалів автомобілів постійно перебуває на особливому контролі, створена спеціальна група з числа найбільш досвідчених оперативників карного розшуку, УБОЗу та слідчих.

Проте незабаром після заяви Василя Варцаби про "особливому контролі" ситуації в області були зафіксовані ще три підпали. На цей раз постраждали автомобілі приватних підприємців. Отже, за неповні дев'ять місяців поточного року в області сталося вже 29 злочинів даної категорії.

На безпорадність місцевої міліції в розкритті подібних злочинів звернули увагу навіть у Києві. На початку вересня т.в.о. міністра МВС Віктор Ратушняк у відповідь на звернення одного з народних депутатів щодо збільшення кількості підпалів в Закарпатті, повідомив: "У МВС створена робоча група з числа працівників Головного слідчого управління, Департаменту карного розшуку та Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю, запланировавшая здійснити виїзд в УМВС України в Закарпатській області для надання практичної та методичної допомоги при досудовому розслідуванні вчинених кримінальних правопорушень вказаної категорії".

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Володимира Мартина "Помста по-закарпатськи". За матеріалами: DT.UA