Кияни скаржаться на зарплати “у конвертах”

Фото chitalnya.ru

Фото chitalnya.ru

У столиці за повідомленнями громадян виявлено 284 факти виплати «тіньової» зарплати, донараховано 4,4 мільйони гривень податку, повідомили в прес-службі ГУ Міндоходів у м.Києві.

Нещодавно, намагаючись відстояти своє право на офіційне працевлаштування, мешканка столиці принесла до однієї з податкових інспекцій Києва не тільки скаргу, а й відеодоказ про отримання зарплати «у конверті», яку їй виплатили на підприємстві, що займається виробництвом одягу зі шкіри та хутра.

У своїй скарзі на дії роботодавця киянка пояснила, що директор вказаного товариства  відмовилась укласти з робітницею трудовий договір, проте за виконану роботу їй було виплачено «у конверті» 3 тисячі гривень. Так як дохід документально не був нарахований, податок із виплаченої суми до бюджету не надійшов.

На основі скарги та відеоматеріалу фахівцями столичного управління Міндоходів було здійснено перевірку діяльності товариства, в ході якої було зафіксовано порушення законодавства.

Переглянувши відеосюжет, директор не заперечувала своєї провини, дала пояснення щодо вчинення незаконних дій та задекларувала й сплатила до бюджету податок.

Окрім того, що співробітники столичного управління Міндоходів в ході перевірок самі виявляють порушень трудового законодавства в частині оплати праці, їм активно допомагають викривати такі факти й громадяни.

З початку року до столичних підрозділів відомства від киян надійшло 372 звернення про порушення трудового законодавства.

Відреагувавши на них, працівники органів доходів і зборів зафіксували 284 факти виплати заробітної плати «у конвертах». Роботодавцям додатково нараховані до сплати в бюджет 4 мільйони 425 тисяч гривень податку на доходи з фізичних осіб.

Хрещатик