Міграційна служба свідомо маніпулює рішеннями суду

Фото zt-news.org.ua

Фото zt-news.org.ua

Державна Міграційна Служба (ДМС) поширила сьогодні маніпулятивну заяву в ЗМІ з недостовірними твердженнями.

ДемАльянс виступає рішуче проти тиражування подібного трактування рішень суду щодо вартості закордонних паспортів для громадян України.

У тексті заяви Міграційної служби стверджується, що суд визнав законність інших платежів - окрім держмита (170 грн.), що не зовсім чесним шляхом стягуються працівниками ДМС з громадян України при оформленні закордонного паспорта.

Перш за все, варто зазначити, що досі немає оприлюдненого рішення Вищого адмінсуду України (ВАСУ) від 17.09.13, чим наразі і користується ДМС, поспішно його коментуючи. Не маючи документальних доказів, держслужбовці намагаються нав’язати всім свої неправильні  висновки і захистити можливість продовжувати побори з громадян.

По-друге, в Україні немає прецедентного права. Тому ухвалення даного рішення ВАСУ не відміняє іншого його рішення, де є чітка резолютивна і аргументована мотиваційна частина. Є чіткі норми законодавства, які говорять про те, що додаткові платежі - окрім держмита (170 грн) - не є обов’язковими до сплати і можуть бути замовлені виключно за бажанням громадянина. От саме цим письмовим бажанням громадян і нехтують в ДМС, нав’язуючи платежі всім підряд і приховуючи інформацію про їх необов'язковість.

По-третє, подібні інформаційні маніпуляції з боку ДМС проявляються не вперше. Близько двох місяців тому в засобах масової інформації вже була поширена заява ДМС, повязана з іншим рішенням ВАСУ по паспортній темі. Тоді в статті навіть було псевдо-цитування коментарів прес-служби ВАСУ, яка повністю спростувала факт будь-яких коментарів і тверджень авторів матеріалу. Як виявилось, поширювало цю інформацію теж ДМС.

Все це підтверджує один факт - Державна міграційна служба веде брудну інформаційну війну. Не маючи законних аргументів, ДМСівцям не залишається нічого іншого, як маніпулювати, перекручувати та поширювати недостовірну інформацію, аби захистити свій незаконний заробіток.

Довідково:

Всеукраїнська кампанія СТОП свавіллю в паспортних столах! спрямована на боротьбу з переплатами при оформленні закордонного паспорту і триває з березня 2012 року.

У рамках кампанії активісти Демократичного Альянсу разом з громадянами проводять рейди до органів Державної міграційної служби (ДМС) з метою виявлення та припинення порушень законної процедури видачі закордонного паспорту. Уже розглянуто або в процесі розгляду десяток справ громадян проти ДМС, у яких оскаржено неправомірне нав’язування платних послуг.