Дорогий закордон: Вищий адмінсуд скасував рішення суду, що дозволяло оформити закордонний паспорт за 170 грн

Фото ua.korrespondent.net

Фото ua.korrespondent.net

Вищий адміністративний суд України скасував рішення дніпропетровського суду і визнав законним стягання Державною митною службою з українців при оформленні закордонного паспорта не тільки держмита в розмірі 170 грн.

17 вересня Вищий адмінсуд повністю задовольнив касаційну скаргу управління Державної митної служби України в Запорізькій області та скасував постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2013 року за позовом мешканця Запорізької області з оплати послуги з оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і залишив чинним рішення суду першої інстанції, яким заявнику було відмовлено в задоволенні позову, повідомляє Державна міграційна служба України.

Основною вимогою позивача було оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон зі сплатою тільки 170 грн (державне мито), тоді як постановами Кабінету міністрів України передбачена оплата, крім державного мита, вартості державної послуги та вартості бланка паспорта.

"Суд підтримав позицію Державної міграційної служби України і поставив логічну крапку в суперечках щодо обов'язкових платежів при оформленні закордонних паспортів", - наголосили в прес-службі.

Як повідомлялося, в лютому мешканець Запоріжжя Руслан Жиров в судовому порядку добився права отримати закордонний паспорт за 170 гривень.

 КорреспонденТ.net