На Тернопільщині мера міста позбавили посади через корупцію

Тепер уже колишній мер. фото: Андрія Яновича

Тепер уже колишній мер. фото: Андрія Яновича

Міська рада Збаража (Тернопільська область) достроково позбавила мера посади через обвинувачення у корупції. Про це повідомляє Тиждень.ua з посиланням на   прес-службу СБУ.

Зазначається, що 5 вересня сесія Збаразької міської ради прийняла рішення про дострокове припинення повноважень Збаразького міського голови з подальшим звільненням його з посади.

У відомстві нагадали, що у квітні цього року працівники СБУ склали на мера міста протокол за ознаками правопорушення, передбаченого ст.172-7 «порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Співробітники СБ України викрили протиправну діяльність колишнього міського голови м.Збаража Тернопільської області, який, будучи посадовою особою органів місцевого самоврядування, одноосібно, без проведення конкурсу на право перевезення пасажирів, уклав зі своїм сином угоду на тимчасове здійснення пасажирських перевезень автомобільним транспортом у м.Збараж», - наголосили в СБУ.

Збаразький районний суд визнав міського голову винним у вчинені правопорушення. Апеляційний суд Тернопільської області залишив вирок суду першої інстанції без змін.

Тиждень.ua

П.С. У травні мер Збаража Михайло Бочаров в інтерв"ю "Газеті по-українськи" жорстко скритикував центральну владу та закликав мерів українських міст до згуртованості у відстоюванні прав територіальних громад.

"В Україні все  працює на те, щоб кілька сімей заробляли, а інші пухли з голоду. Треба, щоб люди піднялися. Піднімуться — буде краще. Ні — матимуть те саме або й гірше. Для кожного мера головне зараз — не мовчати. Треба збирати людей, пояснювати їм ситуацію, доносити проблеми до влади. Іншого методу нема. Я збирав мітинг у Збаражі перед адміністрацією. Пригнали з цілої області 150 чоловік "Беркута", зачитали мені рішення про заборону акції, бо правоохоронці "не встигають забезпечити громадський порядок". Після того мені багато людей дзвонили: "Коли їдемо на Київ?", - сказав Бочаров.