Місцеві ради почали приймати рішення «Про місцеві ініціативи»

Фото з сайту kor.gov.ua

Фото з сайту kor.gov.ua

Подолання корупції та зловживань у місцевих органах влади -  це завдання, яке в наших реаліях повинні вирішувати не тільки правоохоронні органи, а й громада. Ми маємо десятки вже прийнятих законів, які надають нам можливість це вдало робити: Конституція України, Закон України «Про місцеве самоврядування», Закон України «Про доступ до публічної інформації», Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» та багато інших. Проте територіальні громади, особливо невеличких міст, виявляють певну пасивність і не користуються такими можливостями.

Одною з перших, хто на теренах України вирішив чітко регламентувати та впроваджувати місцеві ініціативи, виявилася громада міста Переяслав-Хмельницький, що на Київщині.
Ініціатор цього нормативно-правового акту, депутат Переяслав-Хмельницької міської ради Олександр Лесик, на своїй сторінці у Фейсбук так прокоментував цю подію:

"Рішення "Про Місцеві ініціативи" прийнято.  29 серпня 2013 року на 45-й черговій сесії Переяслав-Хмельницької ради (в повному складі від присутніх) депутатів підтримали ініціативу нашої фракції, щодо прийняття рішення та затвердження Положення Про місцеві ініціативи. Коротко про це рішення:
Стаття 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає право членів територіальної громади ініціювати розгляд у раді (у порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, що віднесено до відання місцевого самоврядування. При цьому пунктом 2 статті 9 «Місцеві ініціативи» Закону передбачено, що порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради визначається представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

До цього часу Переяслав-Хмельницькою міською радою не прийнято документ, яким би було унормовано процеси ініціювання, внесення на розгляд та розгляду місцевих ініціатив членів територіальної громади. Відсутність у Переяслав-Хмельницькій міській раді будь-яких документів, які б регулювали порядок реалізації громадянами законного права на внесення місцевої ініціативи, фактично позбавляє їх можливості брати участь у місцевому самоврядуванні, відстоювати свої права та інтереси.
 Рішення врегулювало організаційно-процедурні питання залучення громади м. Переяслава-Хмельницького до розгляду питань, віднесених до відання місцевого самоврядування. Таким чином, створено реально працюючий механізм забезпечення участі представників територіальної громади у роботі Переяслав-Хмельницької міської ради, розгляді питань, що віднесено до її відання.

                                                                              (РІШЕННЯ)

Переяслав-Хмельницька міська рада

                                                                Про положення   «Про місцеві ініціативи»

                Відповідно до статті 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та з метою упорядкування процесів ініціювання, внесення на розгляд та розгляду місцевих ініціатив членів територіальної громади   Переяслав-Хмельницька міська  рада ВИРІШИЛА: 

1. Затвердити Положення «Про місцеві ініціативи» (додається). 

2. Додатково оприлюднити дане рішення в газеті «Переяславська Рада». 

3. Контроль  за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію ради  з питань регламенту, депутатської етики, контролю за виконанням рішень сесій, співпраці з органами самоорганізації населення.

 

                  Міський Голова                                                      Шкіра О.Г.

Сподіваюся, що й інші місцеві ради України розпочнуть впроваджувати таку гарну і головне потрібну ініціативу. Всі, хто бажатиме перейняти досвід цього міста, може заходити на сайт Переяслав Хмельницької міської ради  та ознайомлюватись з відповідними документами.

Григорій Іванченко