В селі Тернуватка розпочато процес створення Територіальної громади

Село громада 1Як повідомляє "Український клуб Криворіжжя", упродовж поточного літа у Криворізькому районі набрали динаміки процеси зі створення та юридичного оформлення Територіальних громад по селах. Лише 11 серпня була створена Територіальна громада села Недайвода, а вже за два тижні по тому - аналогічні ініціативи знайшли підтримку серед селян сусідніх з Недайводою сіл. 

Сьогодні, як ніколи, постає питання вивчення і застосування на практиці статей Конституції України для вирішення важливих проблем подальшого існування українців як нації. Заможне село можливе тільки за наявності власника, господаря на землі. Бо, якщо селянин працює на землі найманцем, він ніколи не зможе усвідомити, що він є не просто фізична особа, а ГРОМАДЯНИН!

З метою відновлення народовладдя 25 серпня 2013 року в селі Тернуватка Криворізького району відбулися загальносільські збори жителів села. На цих зборах було вирішено почати роботу зі створення Територіальної громади села. Для цього було обрано групу громадських представників, які почнуть збирати підписи на підписних листах для подальшого делегування голосів при прийнятті рішень на зборах, що відбудуться з метою проголошення факту створення Територіальної громади та затвердження Статуту Територіальної громади села Тернуватка.

На перших зборах тернуватців, що відбулися 25 серпня 2013 року, були присутні гості з сусіднього села Недайвода, які вже пройшли шлях створення Територіальної громади, і які поділилися набутим досвідом: розповіли про перші кроки становлення громади і окреслили можливі подальші плани. Також, недайводці розповіли в Тернуватці про статус Територіальної громади, як юридичної особи, її повноваження та можливості.

У учасників зборів виникла ідея про майбутнє об’єднання сіл Недайвода, Тернуватка і Зоря, які на даний момент є в межах повноважень Недайводської сільської ради, в одну Територіальну громаду для вирішення спільних питань.

Український клуб Криворіжжя