На День знань активісти нагадали про загрози «пакращенню» освіти

Освіта Відсіч 1У День знань  на Майдані Незалежності активісти провели театралізовану акцію, під час якої нагадали про загрози, які можуть очікувати українську освіту у разі прийняття Верховною Радою двох «освітніх» проектів законів, ініційованих «регіоналами».

Організатором акції виступив Громадянський рух «Відсіч».

Активісти закликали не підтримувати законопроекти «Про вищу освіту» (№1187) та про внесення змін до чинного Закону України «Про вищу освіту» (№2060а).

За словами координатора акції Дарини Петришин, ці документи призведуть до погіршення якості та умов навчання, а також не сприятимуть європеїзації українського освітнього простору, а навпаки - гальмуватимуть її.

Як зазначила активістка, законопроекти спричинять збільшення рівня корупції як при вступі до навчального закладу, так і в період навчання у виші.

Під час перформансу активісти, вдягнені у маски авторів законопроектів, намагалися вручити школяру, студентці та викладачу подарунки у вигляді чотирьох по-святковому запакованих коробок. Всередині пакунків присутніх чекали «сюрпризи».

Image00020

«Григорій Калетнік» подарував школяру екзаменаційні білети, в яких було вказано суму, яку хлопець має заплатити, щоби вступити до вищого навчального закладу. Активісти вказали, що із прийняттям будь-якого з двох законопроектів роль ЗНО при вступі може зменшитися. Зокрема, норми законопроекту №2060а передбачають «інші форми вступних випробувань», через які, за словами учасників акції, можуть повернутися «корумповані іспити».

Image00014

«Сергій Ківалов» запропонував студентці надуту кульку, що, за словами активістів, символізувала «роздуту» суму контракту, яка згідно з нормами законопроекту №1187 зможе зростати кожен рік без згоди на те студента-контрактника.

Image00015

«Микола Сорока» вирішив почастувати студентку сухарями. Таким чином активісти вказали на норму законопроекту №1187, через яку кількість студентів, що отримуватимуть стипендію, може зменшитися. Учасники акції зауважили, що проект закону передбачає збільшення стипендії, однак не передбачає збільшення стипендіального фонду. До того ж, за словами активістів, розподіл стипендії між студентами належить адміністрації навчального закладу.

Image00016

Долучився до дарувань і одіозний «міністр освіти та науки Дмитро Табачник». У пакунку, подарованому ним викладачу, містилася імпровізована грамота «Почесного раба Міністерства освіти і науки». За словами активістів, ця грамота засвідчує цілковите відняття автономії у вишів, які і надалі повністю підпорядковуватимуться політиці Міністерства освіти і науки.

Image00017

Школяр, студентка та викладач відмовилися приймати «такі» подаруки. Викладач показово порвав грамоту. Присутні прогнали геть авторів законопроектів та «Дмитра Табачника», який їх підтримав.

Акція пройшла без ексцесів, однак до початку її намагалися заборонити два працівники патрульно-постової служби. Свої дії правоохоронці пояснювали «відсутністю дозволу на проведення акції». Після тривалих пояснень  активістів про законність проведення акції міліціонери  не стали вчиняти жодних дій щодо учасників акції.

Image00010

Фото: ГР «Відсіч».