Мільйон євро на львівське сміття

 

Фото zik.ua

Фото zik.ua

10 мільйонів гривень на сміттєзвалище Львова і удвічі більше — на заспокоєння людей, які живуть поблизу нього. Автомобіль для сільради та народний дім кількість сміття не зменшили, але влада досі не вигадала кращого способу розв’язання проблеми.

   Хто не знає, Грибовицьке сміттєзвалище — це головний смітник Львова. Про те, скільки витратили на боротьбу зі сміттям, звучали різні суми. Прокуратура Львівської області заявляла, що за останні десять років для покращення екологічної ситуації було виділено майже 30 мільйонів гривень. Депутати говорили ще про 30 мільйонів для прилеглих до звалища сіл. Згадували і про дорогі проекти рекультивації, дослідження. Але знову ж таки, озвучували різні цифри.

  Наші гроші. Львів” з'ясували, скільки ж насправді викинули на цей смітник і скільки “освоїли” знедолені села навколо нього. Результати насправді вражають. З 2004 по 2013 рік на експлуатацію та покращення стану міського полігону витратили лише 9,6 млн грн. Тоді як на соціальні та побутові потреби людей, які живуть у прилеглих до сміттєзвалища селах? удвічі більше — 21,2 млн грн.

    З десяти мільйонів на сміттєзвалище третину витратили на проекти, концепції, моніторинги та дослідження. Ще майже 5,8 млн грн — на будівництво збірників фільтратів, вагової та перепускного пункту. Купили бульдозер, провели трохи робіт та й по всьому. Насправді сума витрат на покращення ситуації на сміттєзвалищі трішки більша - 10 млн 910 тис. грн, адже у таблиці нижче відсутні витрати ЛКП “Збиранка". Мова йде про гроші з прибутку комунального підприємства.

   Сума витрат на вирішення соціально-побутових проблем населених пунктів, прилеглих до сміттєзвалища (Великі та Малі Грибовичі, Малехів, Вербівка, Збиранка), до кінця 2013 року становитиме 22,7 млн грн. Майже половину коштів, 9,7 млн грн, витратили на нову систему водопостачання. Ще 4,3 млн грн — на будівництво шкіл, 2,2 млн — на народний дім, 2 млн — на путівки, 1,3 млн — на каналізування, 1 млн — на дороги, 0,5 млн — на ФАПи, 0,25 млн — на освітлення і ще 50 тисяч гривень на автомобіль для Грибовицької сільради.

   Важко зрозуміти, як авто чи народний дім можуть вплинути на ситуацію в Грибовичах. А от рекультивація звалища, виділення ділянки під новий полігон твердих побутових відходів та будівництво інвестором заводу з їх переробки цілком могли б зарадити.

                         Кошти, виділені на експлуатацію міського полігону ТПВ у 2004-2013 рр.

Сміття 1-1

Сміття1-2

Сміття 1-3

Сміття 1-4

Сміття 1-5

Кошти, виділені на вирішення соціально-побутових проблем населених пунктів,

прилеглих до міського полігону ТПВ у 2004-2013 рр.

Сміття 2-1

Сміття 2-2

Сміття2-3

Сміття 2-4