Президентська програма по боротьбі з гіпертонією «запрацювала». Для людей чи проти?

Тиск 1

Пункт вимірювання атреріального тиску в одному з містечок Київщини
Фото автора

Нещодавно на сторінках свого блогу я писав про те, як лікарів районних поліклінічних закладів Київської області примушують виписувати препарати від гіпертонії, якість яких набагато гірша за інші аналоги. Проте, як з’ясувалось, ця історія має своє продовження.

Нагадаю, що за дорученням Президента України від 19.04.2012 року № 1-1/883 чиновникам було наказано підвищити ефективність забезпечення населення лікарськими засобами.

Одразу на виконання такого важливого доручення, Міністерство охорони здоров’я України видало Наказ №320 від 28.04.2012 року «Про затвердження заходів на виконання доручення Президента України № 1-1/883».

Відповідно було затверджено реєстр ліків, які лікарі можуть виписувати, а пацієнти отримувати їх в аптеках зі скидкою або безкоштовно.

І, як з’ясувалось, такими ліками є препарати, які випускають підприємства що контролює «сім’Я». У поліклініках пройшли відповідні наради, на яких головні лікарі роз’яснили, як «правильно» виписувати такі ліки.

Проте перші півроку виконання відповідної програми показали, що люди навіть безкоштовно не хочуть отримувати неякісні ліки, які дають купу побічних ефектів.

Невиконання такого «важливого» доручення Президента на місцях викликало гнів з боку чиновників Міністерства охорони здоров’я та обласних державних адміністрацій.

Недовго думаючи-гадаючи, чиновники почали вигадувати різноманітні «фішки», які повинні були змусити зрозуміти українських хворих на гіпертонічну хворобу, що ліки «на шару», нехай навіть не такі якісні, як іноземні аналоги, – це і є те очікуване усіма «Покращення».

І ось сталось - в Київській області в кожному районному центрі розмістили намети, в яких медичні працівники відповідних поліклінік у свій робочий час  безкоштовно для паціентів розпочали вимірювати артеріальний тиск.

У значної частини відвідувачів такого намету виявляють підвищений артеріальний тиск, і це не дивно, адже дні зараз спекотні, і  люди, які пробігають на роботу, ринок чи в інших справах, мають артеріальний тиск вищий за норму. Проте після вимірювання тиску вам діагностують якісь там початкові стадії гіпертонії. Потім роз’яснюють, як це погано, і які можуть бути наслідки.

А вже потім розповідають, що Президент України «подбав» про таких бідних і нещасних українців, як Ви, і вирішив безкоштовно роздавати препарати проти гіпертонічної хвороби. Вам одразу виписують рецепт на безкоштовні або з великою скидкою ліки, що мають вилікувати вашу «неіснуючу хворобу» та тим самим продемонструвати «покращення» в дії. Виписали такий рецепт і мені. Буду лікуватись!

Іванченко ліки 1

Рецепт ліків ЕНАЛОПРІЛ для «хворих» на гіпертонічну хворобу

Лікарі районних лікарень не в захваті від такого «тиску» і «примусу» з боку головних лікарів відповідних лікувальних закладів. Проте для багатьох їхнє місце роботи -  важливіше за здоров’я пацієнтів, тому і маємо «холуйське» виконання абсурдних «покращень». При цьому слово «холуйських» мені озвучили самі лікарі - ті лікарі, для яких клятва Гіпократа поки ще вища за передвиборчі трюки окремих політиків і відвертий тиск керівників.

А зараз я зазначу деякі тези, які я почув від працівників медичної галузі, що незадоволені таким розвитком подій. А Ви самі робіть висновки:

-         Передвиборча гонка розпочалась – програма Президента України запрацювала…

-         Лікарів зобов’язують виписувати препарати, визначені відповідною Постановою КМУ, та щодня відчитуватись про кількість виписаних рецептів.

-         Лікарі зобов’язані ходити по хатах та розносити рецепти…

-         На середньостатистичний район Київської області з державного бюджету виділено до 250 тисяч гривень для закупівлі цих ліків…

-         Чому ці гроші не виділяють для чорнобильців, хворих на туберкульоз, рак, проведення гемодіалізу…?

-         Тому що ті ж самі чорнобильці вже відчули справжню турботу влади і ніколи не будуть голосувати за цього Президента, а всі інші тяжко хворі можуть і не дожити до виборів, відповідно навіщо на них виділяти гроші…

-         Лікарям, які всупереч тиску з боку адміністрації лікарень, все ж таки виписують більш ефективні та кращі препарати, погрожують звільненням…

-         У багатьох аптечних закладах аптекарів зобов’язують пропонувати саме ті ліки, на які діє «скидка» від Президента…

-         Адміністрація лікарень, яка контролює процес виконання президентського «покращення», плювати хотіла на моральний аспект, бо ж  підкуплена районними чиновниками гарними зарплатами та надбавками…

Підкреслюю, ці тези озвучили мені самі працівники медичних закладів Київської області, з якими у мене була нагода поспілкуватись! Ось так і живемо – хтось заробляє, а хтось розплачується…