Як уникнути аукціону. Львівський сценарій

Кінотеатр "Київ" у Львові (фото lviv.nezabarom.ua)

Кінотеатр "Київ" у Львові (фото lviv.nezabarom.ua)

Проста схема дозволяє продавати привабливі приміщення у центрі міста без конкурсу. І все це завдяки благословінню або недолугості управління комунальної власності Львівської міськради. 

Сталося те, що кінотеатр у самому центрі Львова, на проспекті Шевченка, 8, дозволили продати приватній структурі.

Не буде аукціону, конкурсу чи будь-чого, що дозволить продати цю нерухомість за достойні гроші, а відповідно наповнити бюджет міста.
Історія свідчить, що навіть приміщення на площі Ринок міська рада, не червоніючи, може продавати всього лише по тисячі доларів за “квадрат”.
   
   Тут мова навіть не про якихось сто метрів квадратних, а майже про 836! Їх багато років орендувало Державне комунальне підприємство кінотеатр “Київ”.
    Утім його  справи в останнє десятиріччя йдуть кепсько. Тому кілька його працівників взяли ініціативу у власні руки і зареєстрували ТОВ “Кінокомплекс - Київ”.
    Ця фірма щорічно укладає з комунальним кінотеатром договори про спільну діяльність.
А ще писала листи до міськради, в яких просила віддати приміщення їм в оренду напряму. Але міська рада не давала.
     2 липня 2012 року міська рада підписала договір оренди, але знову ж таки з Державним комунальним підприємством кінотеатр “Київ”. Того самого місяця приватний “Кінокомплекс - Київ” звернувся до суду. З другого разу позовну заяву таки прийняли до розгляду. Фірма вимагала змін до договору оренди приміщень кінотеатру - замінити ними комунальне підприємство.
     Суд першої інстанції не виграли, зате пощастило в апеляційному. І все завдяки одній дії. Постанова апеляційного суду була 24 жовтня 2012 року, а напередодні, 23 жовтня, ТОВ “Кінокомплекс - Київ” та Державне комунальне підприємство кінотеатр “Київ” уклали договір про відступлення права вимоги (цесії). Внаслідок цього приватна фірма стала орендарем кінотеатру площею 835,8 кв.м.
     Потуги управління комунального майна зупинити це виглядають щонайменше жалюгідно, а взагалі - некомпетентно. Вони двічі зверталися до Вищого господарського суду України і двічі залишилися ні з чим. Першого разу — не сплатили судового збору і погано написали касацію. Другого — не туди подали касацію і не додали супровідного листа.
    Схоже, на цьому спроби чиновників закінчилися. А ТОВ “Кінокомплекс - Київ” звернулося до суду ще раз. Як повідомили у Львівській міській раді, вимога була одна - внести приміщення на проспекті Шевченка, 8 до переліку об’єктів, що підлягають приватизації способом викупу. І виграли. В Єдиному державному реєстрі судових рішень цей документ відсутній. Якщо вірити міськраді, рішення вони отримали із запізненням, а відтак воно набуло законної сили.
    Через вимоги відділу примусового виконання рішень депутати дозволили приватизувати нежитлові приміщення підвалу, 1-го, 2-го, 3-го поверхів загальною площею 835,8 кв. м на проспекті Т. Шевченка, 8. Дозвіл надано саме ТОВ "Кінокомплекс - Київ”. Львівська міськрада оскаржила строки подання апеляції на рішення суду щодо приватизації, і скаргу прийняли до розгляду. Але поки не буде рішення апеляційного суду, ухвалу міськради не скасують.
    У рішеннях судів повідомляється, що ринкова вартість приміщень кінотеатру у 2012 році становила 2 млн 329 тис. 340 грн. Тобто, 3983 грн за “квадрат”. Якщо й продаватимуть, то не дешевше, аніж за ці гроші. Надто недорого як для центру міста, але дорого як для працівників комунального підприємства, у якого справи йшли погано. Додамо, що статутний фонд “Кінокомплексу - Київ” лише... 19 тисяч гривень. Хто дасть гроші на викуп приміщень?
    Як стало відомо “Н.Г. Львів”, власниками ТОВ “Кінокомплекс - Київ” є шестеро людей. Лише по 1% у статутному фонді належить Андрію Гавришко, Марії Зубковій та Юрію Щуру. Щур Роман має 7 %, Олександр Бастриков — 20%, Іванна Ломага — 70%.
Усі ці люди, крім Іванни Ломаги, більше жодних фірм не реєстрували, інформації про них обмаль. Можна лише точно сказати, що Роман Щур є батьком ще одного співвласника - Юрія Щура.
   Натомість, Іванна Ломага є співвласницею ще двох фірм з доволі значними “статутниками”. Іванна Ломага на сайті міськради також вказана як помічник депутата ЛМР попереднього скликання Тараса Криворучка (“Наша Україна”). А Юрій Романович Ломага (її чоловік) має спільний бізнес з Михайлом Шоломицьким, членом “Пори”.
   Окрім того, допомогу у суді ТОВ “Кінокомплекс - Київ” надавав адвокат Юрій Томашович Ломага. Зокрема, він писав депутатські запити. Цей чоловік відомий також як член громадської партії “Пора”.А витяги з ЄДРПОУ, які присутні у матеріалах справи, брала Соломія Кендзьор, уповноважена особа від блоку “Наша Україна”.
Олександра Губицька, "Наші гроші. Львів"