Паперові здолбунівські сміттєвози

Епопея із міфічним здолбунівським новим сміттєвозом почалась ще наприкінці минулого року, коли на відкритій сесії Здолбунівської міської ради міський голова Здолбунова Ігор Ольшевський  заявив, що через складності з перерахуванням бюджетних коштів очолювана ним міська рада ніяк не може отримати новий сміттєвоз.smittevoz_1

У  програмах на 2013 рік ми бачимо  сміттєвоз за 620 тисяч гривень. Документ підписаний мером і керівником державного управління охорони навколишнього природного середовища 01.04.2013 року.


priroda2

Дивимось перший варіант затвердженої програми природоохоронних заходів. Програми, яку затверджували на сесії міської ради.

Придбання сміттєвоза зустрічається двічі. Перший раз як заборгованість за 2012 рік у сумі 489 тис.гривень, (у програмі, затвердженій у 2012 році, вартість його була зазначена як 525 тис.грн), інший як план фінансування на 2013 рік в сумі 550 тис.гривень. 20 березня 2013 року сесія вносить зміни до цієї програми:

Внести зміни до Програми природоохоронних заходів у місті Здолбунів  на 2013 рік:

2.3. В пункті 5 «Придбання сміттєвоза на базі МАЗ» збільшити суму фінансування на 70 тис.грн.

2.5. Додатково ввести пункт 10 «Придбання сміттєвоза на базі ГАЗ 53». Співфінансування на суму 160 тис.грн.;

Звідси можна робити висновок, що у 2012 році мав бути придбаний сміттєвоз на базі авто ГАЗ-53 за 489 тис.грн, а ще плюс якесь співфінансування на суму. Чиє? Міської ради, КП «Здолбунівське»?.

А також із цих поправок стає зрозуміло і те, що сміттєвоз на базі авто МАЗ подорожчав для міської казни на 70 тис.грн і тепер його ціна становитиме 620 тис.грн, що ми і побачили у документі, підписаному 01 квітня 2013р.

5 червня 2013 чергові зміни…по сміттєвозу, який мав бути придбаний 2012 року за 525 тис.грн:

1.4. В пункті 10 «Придбання сміттєвоза на базі ГАЗ » збільшити суму фінансування на 200 тис.грн. Виконавець програми КП «Здолбунівське».

Математика тут вже якась незрозуміла виходить. Були винні станом на 01.01.2013 року 489 тис.грн, сесія у березні додає співфінансування на 160 тис.грн, сесія червнева додає ще 200 тис.грн. Якщо додавати, то виходить вже 849 тис.грн!!

Це все про кошти, які додаються і додаються, а де ж сміттєвозози, спитаєте ви. Ось і ми шукаємо відповідь на це запитання.

З'являється публічне висловлювання в.о міського голови О.Палія у газеті «Нове життя» 05 липня 2013, про що  писали ТУТ  kaznachejstvo_1

О.Палій, якого цитує газета, говорить: «Ще з минулого року не здійснюється проплата за придбання сміттєвоза..» з чого можна зробити висновок, що досі ні сміттєвоза на базі ГАЗ, ні сміттєвоза на базі МАЗ у Здолбунова немає.

За тиждень з'являється стаття-відповідь Здолбунівського держказначейства. kaznachejstvo_2

Цитуємо «Зокрема придбання вантажного автомобіля для вивезення сміття, рішенням сесії Здолбунівської міської ради було передбачене комунальному підприємству «Здолбунівське» на загальну суму 489 тис.грн (!! Зверіть увагу-прим.ЗС на суму 489 тис.грн). Протягом січня-лютого управлінням (держказначейства) автомобіль проплачено.

Звідси робимо ще один висновок, що автомобіль 2012 року планів міської ради і мера, який любить планувати і виконувати заплановане, проплачений. Може, мова йшлась про сміттєвоз 2013 року планів? Запитуємо про це у міської ради і КП «Здолбунівське». smittevoz_2

Як бачимо, заплановане здійснюється не кваплячись. У кінці травня був проведений тендер, і на сьогоднішній день (дату надання відповіді 24.07) договір з переможців торгів у стадії підписання. Я особисто знаю тільки два стани: підписаний чи ні. А от у КП знають ще третій спосіб- у стадії підписання (ручка занесена, але не опущена :)). Але для нашої історії головне, що О.Палій говорив саме про сміттєвоз-2012, а не 2013, тому що казначейство проплатити за автомобіль, по якому не укладено договір, не могло. Повертаємось до математики.

Надворі серпень 2013 року. За сміттєвоз проплачено 489 тис.грн у січні-лютому. Березень, квітень, червень, липень – 4 місяці. Ставка депозиту для коротких грошей буде десь на рівні 1,2-1,4% на місяць. Беремо 489 000*1,3%*4 місяці= 25428 грн. доходу Чим не варіант? Будемо колекціонувати протоколи про корупцію? Чи все-таки пояснимо жителям, де сміттєвози, чому довго оформлюються документи, що роблять наші міські гроші майже півроку невідомо де!

Насамкінець ми завітали до КП “Здолбунівське” і запитали “Яку нову техніку отримало підприємство у 2013 році?”. Нам сказали, що один автомобіль МАЗ із обладнанням для прибирання вулиць. Ось гляньте на цей МАЗ. maz KP Zdolbunivske

maz KP Zdolbunivske_nomera

Гарний, ніби новий. Ми не спеціалісти, але нам здається, що це автомобіль для зимового прибирання вулиць і посипання їх піском, а на сміттєвоз він аж ніяк не схожий.

І ще одна цікава деталь. Подивіться на номерні знаки авто. Авто потрібно розмитнювати, ставити на облік? Щось не пригадаємо ми ніяких документів, які передбачали придбання техніки із-за кордону для КП “Здолбунівське” .

А як же наші сімттєвози на базі автомобілів ГАЗ і МАЗ? Пошуки тривають…

Микола Орлов