Корупція vs економіка в окремому регіоні. Частина ІІ: деякі соціально-економічні наслідки

Зруйнований ХБК - сумний символ економіки Херсонщини

Зруйнований ХБК - сумний символ економіки Херсонщини

Коли писалася перша частина, то автора не покидала думка: кому це треба?  Може, херсонці вже звикли до "команди", що управляє (читай "дерибанить") областю? Може воно вже нікого не цікавить?

Помилився. Відразу після публікації матеріал був помічений херсонцями, передрукований на одному з найбільш популярних сайтів "Херсонские вести". Причому, зацікавили саме коментарі до нього з вимогами включити у висвітлення ще й додаткових членів "команди" – колишнього заступника (нині штатного радника) голови ОДА В.Підвисоцького,  колишнього радника, нинішнього заступника – В.Михайлова та інших.

Мабуть, все ж таки це недоцільно, зважаючи на їх невирішальну роль у нинішньому економічному становищі.

Хочу спочатку додати ще декілька слів щодо характеристики стану корупції в Херсонській області.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», спеціально уповноважений орган з питань антикорупційної політики, яким тимчасово визначено Міністерство юстиції (згідно з  Указом Президента України від 5 жовтня 2011 року № 964), щороку готує та оприлюднює звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції.

У такому Звіті Мінюсту за 2012 рік Херсонщина посіла помітне місце. Кілька цитат:

На Херсонщині ГУБОЗ МВС України спільно з прокуратурою затримали голову райдержадміністрації (держслужбовець 3-ї категорії 5-го рангу), який вимагав і одержав хабар у розмірі 6,9 млн грн від приватного підприємця за винесення розпоряджень про передачу у власність 11-ти громадянам земельних ділянок загальною площею 21 га для ведення особистого господарства.

ГУБОЗ МВС України спільно з Генпрокуратурою України викрито голову Апеляційного суду Херсонської області, який одержав 100 тис. доларів США за сприяння у винесенні підлеглими суддями позитивного рішення на користь заявника.

Загалом доведено причетність учасників організованих груп до скоєння 195 службових злочинів, у тому числі 29 пов’язаних з хабарництвом, учинених учасниками 6 організованих груп (Автономна Республіка Крим, Запорізька, Луганська, Львівська, Херсонська області).

Учасники цих груп … одержували хабарі за … безперешкодний вилов водних живих ресурсів (Херсонська область).

Не всі регіони потрапили до Звіту так переконливо. Мабуть, саме тому минулорічне засідання РНБО з питань протидії корупції планували зробити виїзним саме в Херсоні. На жаль, політична ситуація завадила, і засідання перенесли.

Тобто, в Києві нібито бачать, що Херсонщина перетворилася на корупційний полігон. Може, є інші, більш важливі аргументи зберігати при владі місцевих керівників? Однак є ще й соціально-економічне, політичне становище в регіоні...

Отож, давайте до соціально-економічного стану. Спочатку сухі цифри деяких макроекономічних показників за даними сайту Головного управління статистики в Херсонській області.

Подивимося співвідношення основних цифр 2012 р. до 2011 р., та за п’ять місяців нинішнього року:

Індекс фізичного обсягу валового регіонального продукту (ВРП) області за 2012 рік у порівняних цінах у відсотках до 2011 року склав 97,0% , а валової доданої вартості (ВДВ) – 96,8 %.

Промисловість. У червні  2013 р. у зрівнянні з попереднім місяцем та з червнем 2012 року промислове виробництво скоротилося відповідно на 5,5% та 18,6%, за результатами січня-червня зниження склало 4,5%.

Випуск продукції у травні 2013р. порівняно з квітнем 2013р. зменшився на 7,8%.

Транспорт. За січень-червень 2013г. підприємствами транспорту перевезено 4 млн. 361 тис.т вантажів, що майже на рівні того ж періоду попереднього року. Вантажообіг досяг 2 млрд. 562,2 млн. т км, що склало 84,4% від об’єму січня-червня 2012 р.

Випуск продукції проти січня–травня 2012р. зменшили підприємства з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, машинобудування, з металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім виробництва машин і устатковання, з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів.

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у червні 2013 року по області становив 100,4%, по Україні – 100,0%, з початку року – 100,3% (по Україні – 100,2%).

Тобто, ми бачимо стабільне зниження промислового виробництва, погіршення економічних показників в області в цілому. Деякі успіхи в торгівлі, транспортних та інших послугах не в змозі корінним чином поліпшити картину. Щодо статистичних даних у сільськогосподарському виробництві, то брати їх повністю до віри не можна, бо там виникає багато питань, особливо щодо виробництва зернових. То питання для окремих майбутніх розслідувань.

Наприклад, згідно деяких публікацій про врожай 2011 року, переможні рапорти восени не зійшлися з статистичним балансом майже на півмільйона тонн. До цього слід додати, що в регіоні системно з фінансами та економікою ніхто не працює. В області немає жодного власного банку, страхової компанії та інш. Тільки філії та відділення. Тобто, куди йдуть податки? Те ж саме стосується торгівельних мереж. Те ж саме – багатьох великих виробників у сільському господарстві.

За даними ОДА, з області в інші регіони в минулому році пішли 62 платники податків.

Ці показники постійно аналізуються та висвітлюються не тільки місцевими, а й загальнодержавними ЗМІ, зокрема в рейтингах видання "Коментарі" та інш.. Ось лише один приклад - "Экономика Херсонской области идет ко дну"

Екскурсія виробничими руїнами. ХБК - втрата №1

У найсвіжішому липневому рейтингу видання "Forbes Україна" з проаналізованих 32 міст Херсон на 23 місці,та й то лише завдяки "росту количества магазинов торговых сетей национального масштаба".

А найголовніший, мабуть, приклад – то відновлення (читай знищення) Херсонського бавовняного комбінату, далі просто ХБК. Одне з найбільших у минулому підприємств, майже 25 тис працюючих, разом з членами сімей  вони складали більше 10% населення Херсона. Містоутворюючий та бюджетоутворюючий – такий мав статус ХБК.

У часи, коли прийшов Костяк зі своєю "командою", ХБК був однією з трьох найболючіших тем обласного центру. Всі попередники намагалися їх вирішити. Безуспішно. Але повністю ХБК був знищений саме при Костяку. Спочатку він пообіцяв запустити роботу ХБК. Доручив це колишньому першому заступнику В.Білому, якого коронував як "головного фахівця", колишнього компартійного керівника підприємства. Це було єдине господарське завдання у Білого – не виконав! Через три місяці довів Костяку, що ХБК нерентабельний - треба дорізати! Зовсім поруч, у Тирасполі такий самий за технологією та обладнанням, з фахівцями, вивченими в Херсонському технологічному інституті, які працювали на нашому ХБК, -рентабельний! Працює у дві зміни. Й сировину десь бере. А у нас – неможливо - нерентабельно! Знищено! При цьому багатомільйонні борги з зарплати та невирішені питання щодо пенсійного стажу колишнім працівникам ХБК залишилися.

Зате у приміщеннях комбінату "побудовано" цілу купу торгівельних та розважальних закладів. У минулому році Херсон вийшов на друге місце в державі по відкриттю торгових площ. Оце - інвестпроект! Хоча, серед торговців немає жодного херсонського. Це все торгівельні мережі, зареєстровані в інших містах (це до того, що податки ними сплачуються не в Херсоні)!

Комбайни і нафтопереробка

Така сама доля спіткала інші дві болючі теми – комбайнобудівний завод та нафтопереробний завод. Якщо власник першого хоча б  намагається щось робити – запустити тут крупновузлове складання імпортного комбайну, то нафтопереробний вирізаний вщент, продовжується пошук ефемерного інвестора. Мабуть, доля їхня залежить ще й від того, що власники залишків усіх трьох підприємств не живуть  у Херсоні, й на обіцянки Костяка не зважають.

В розумінні "губернатора", мабуть,  слова "інвестиція" та "закон" не кореспондуються. Може, в його розумінні "інвестиція" - це те, що потрапило до кишені. Може, тому й реальні інвестори, яких багато було, зокрема, зі східних областей (з батьківщини К.), так і не зайшли до нас в область. Бо вони не могли зрозуміти, чому повинні відразу та ще й великим відсотком своїх статків ділитися з кимось.

Інвестпроекти

Можна проілюструвати один з "інвестпроектів" – пришляховий ринок на автошляху в Каланчакському районі. Саме на тому шляху, яким рухаються до Криму всі відпочиваючі з північних територій – кияни, росіяни, білоруси та всі інші. "Інвестпроектом" його пан Костяк називав торік у пресі і ставив за приклад іншим. Хоча по суті це десяток гектарів землі, оформленої кількома особами під власні сільгоспділянки. Ніхто не виводив їх із земель сільгосппризначення. Головному архітектору району просто заткнули рота та ще й погрожували, як і іншим незадоволеним таким брутальним порушенням законодавства. Землю вони взяли вздовж саме тієї траси, загнали бульдозера та вигорнули двісті метрів посадки без всіляких дозволів. Побудували там торгові місця і … почали торгувати. Сотні найманих, нібито живих,  людей торгують. А по документах там нікого нема. Ніяких податків, ніяких соціальних внесків. Ось рядки з листа обурених мешканців Каланчацького району:

Коли Князь всия Херсонщини Костяк звільнить свою піддану княжну всия Каланчацького району „пані" Малишенко Г.В. Її зв'язок з базарним майже авторитетом Каланчака Свищем С.М. всі в районі знають. На фото відображено базар, який в 2012 році з'явився на мапі Каланчацького району. Саме цікаве по переду. Щоб читачи видання зрозуміли де це, проведемо маленький екскурс. На виїзді з Каланчака в напрямку Криму в 2012 році варварським способом, за допомогою важкої техніки було знищено полезахосну лісосмугу, яка в 80-х роках минулого стрріччя Скадовським досвідним лісомисливським господарством була насаджена білою акацією для захисту кар'єру. Збитки за знищення зелених насаджень порахувати зараз неможливо, але це цифра з шістьма нулями. Цей кар'єр використовувався під сміттєзвалище…

Хто ж ті "інвестори", що творять беззаконня під прикриттям "губернатора"?  Бізнесові дільці в особі Свища С.М, Закльопного В.І., Закльопного С.І., як їх іменують каланчацькі жителі. Брати Закльопні – племінники колишньої начальниці районної податкової інспекції Єрохіної (зараз вона керує Бериславською районною інспекцією. Костяк лобіює її призначення керівником Скадовської МДПІ або якогось з її підрозділів. Рідний Каланчацький район, до речі, входить до Скадовської МДПІ). Хоча  керівництво міністерства (за матеріалами борців з внутрішньою корупцією) проти неї категорично. Та й кому потрібен працівник з двома карними справами. Та ще й щодо одного з племінників, Закльопного С.І., проводиться кримінальне провадження за ухиляння від сплати податків у розмірі (за розрахунками податківців) – більше 5 млн грн. Про їхні (та їх партнерів) оборудки в минулому році писали багато ЗМІ. Одне з них Лучшая защита – нападение.

Що може поєднувати таких "ділків" з дальнього району та "губернатора"? Не хочу переказувати версії пересічних громадян…

У херсонського "губернатора" дивним чином поєднуються правове невігластво з абсолютним нерозумінням економічних питань. Він може публічно заявити, що вирішить призначення виконуючим обов’язки херсонського мера (після обрання В.Сальдо нардепом) його першим заступником В.Котєнкова, який взагалі до Херсонської міської ради ніякого відношення не має. А те, що законодавець чітко вирішив це питання, що ці функції тимчасово переходять секретарю ради, Костяку байдуже.

Він каже: я піду на сесію міськради і все вирішу… Він може наказувати в письмовій формі керівникам органів місцевого самоврядування… Він може "звільняти" керівників комунальних підприємств… Він може "наказувати" вчиняти конкретні дії керівникам силових структур…Таких "ляпів" майже на кожній селекторній нараді та його прес-конференціях буває вдосталь. Саме тому їх так полюбляють журналісти, особливо опозиційних видань.

І все це на тлі швидкості та сміливості у прийнятті рішень і публічних обіцянок їх виконання без огляду на можливість їх виконання взагалі або виконання у визначений фантастичний термін.

В результаті виникають ті грандіозні підстави лідерів держави, як, наприклад, закладення першого каменю у будівництво Херсонським державним заводом «Палада» плавучого доку вантажопідйомністю 23,5 тис. тонн для болгарської компанії «MTG-DOLPHIN PLC», що здійснив сам Президент України В.Ф.Янукович, чи початок будівництва найбільш довгоочікуваного херсонцями мостопереходу до Таврійського мікрорайону, який "благословив" Прем'єр-мінстр України. Док побудувати не змогли, дуже вигідний іноземний контракт було розірвано. Міст до Таврійського "губернатор" обіцяв побудувати до минулих виборів. Тільки в липні цього року зрозумів, що не впорається з цим будівництвом зовсім. Передав його своїм розпорядженням місту. Тому тільки 24 липня на сесії міської ради почали вирішувати питання оформлення земельної ділянки під це будівництво та питання державного кредитування під нього. А як же, ви спитаєте, гучні обіцянки на мітингах з керівниками держави, відео та фотоматеріали, нарешті – людська пам'ять? Це незрозуміло всім херсонцям!

Щодо обіцянок, то окрема пісня. Прошу вашої уваги для ознайомлення з обіцянками, зібраними в одному з найепохальниших розпоряджень "губернатора". Воно нагадує книжку про барона Мюнгхаузена з його щоденним розкладом героїчних вчинків. Дамо декілька фрагментів (найбільш фантастичних та відповідно невиконаних), бо сам план налічує 18 друкованих аркушів.

ПЛАН

заходів щодо забезпечення виконання завдань, визначених дорученням Президента України

від 25 березня 2011 року № 1-1/566 за результатами його робочої поїздки до Херсонської області 10 лютого 2011 року

№ з/п

Завдання, визначені дорученням Президента України

Зміст заходу відповідно до визначеного завдання

Термін виконання

Відповідальні виконавці

1.

Опрацювати пропозиції Херсонської обласної державної адміністрації щодо надання державної підтримки реалізації проекту створення міжнародного медичного екологічного містечка на базі бальнеологічного центру на Арабатській Стрілці у Генічеському районі Підготувати та подати до Кабінету Міністрів України та Мінфіну відповідний пакет документів щодо надання проекту створення міжнародного медичного екологічного містечка на базі бальнеологічного центру на Арабатській Стрілці у Генічеському районі статусу національного проекту

До

20 квітня 2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Яценко А.А.,

управління облдержадміністрації: охорони здоров’я, культури і туризму;

директор міжнародної клініки відновлювального лікування, професор Козявкін В.І.

2.

Опрацювати пропозиції Херсонської обласної державної адміністрації щодо реконструкції Херсонського нафтопереробного заводу і будівництва глибоководного терміналу з перевантаження нафти та світлих нафтопродуктів Херсонського морського торговельного порту Опрацювати бізнес-плани стосовно будівництва глибоководного терміналу з перевантаження нафти та світлих нафтопродуктів

До

12 квітня                     2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації,

ПрАТ „Херсонський нафтопереробний завод”, ДП „Херсонський морський торговельний порт”

Підготувати для направлення Кабінету Міністрів України пропозиції щодо створення сприятливих умов для реалізації проекту реконструкції приватного акціонерного товариства «Херсонський нафтопереробний завод» у частині стимулювання виробників до випуску високоякісної продукції шляхом введення диференційованих ставок акцизного збору на пальне залежно від його якісних параметрів, відміни сплати податку на додану вартість на обладнання для модернізації даного заводу шляхом створення на ньому митної зони, участі держави в проекті реконструкції на правах співвласника, надання державної гарантії для фінансування інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних та інших проектів розвитку зазначеного заводу з передбаченням необхідних коштів у законі України про Державний бюджет України

До

01 червня

2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації,               ПрАТ «Херсонський нафтопереробний завод»

Підготувати для направлення Міністерству енергетики та вугільної промисловості України пропозиції до проекту заходів щодо державної підтримки реалізації проектів по реконструкції Херсонського нафтопереробного заводу і будівництва глибоководного терміналу з перевантаження нафти та світлих нафтопродуктів Херсонського морського торговельного порту

До

01 червня

2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації,               ПрАТ «Херсонський нафтопереробний завод», ДП „Херсонський морський торговельний порт”

Забезпечити розповсюдження серед представництв та посольств країн світу в Україні проекту реконструкції ПрАТ «Херсонський нафтопереробний завод» для прискорення процесу залучення потенційних інвесторів

До

01 червня

2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації

10.

Ужити заходів щодо створення в установленому порядку в Херсонській області оптового ринку сільськогосподарської продукції з сучасною інфраструктурою Підготувати пакет документів для отримання статусу оптового ринку ТОВ «Херсонський виробничий оптовий ринок».За результатами проведеної роботи поінформувати Мінагрополітики

До

01 червня 2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

ТОВ «Херсонський виробничий оптовий ринок»

Забезпечити внесення змін до складу робочої групи зі створення в Херсонській області оптових ринків сільськогосподарської продукції, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від     03 березня 2011 року № 114

До

15 квітня 2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

ТОВ «Херсонський виробничий оптовий ринок»

Укласти договори оренди на земельні ділянки терміном на 49 років:- для будівництва оптового ринку;- для будівництва та обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури з обробки сільськогосподарських вантажів, пов’язаної з морським та річковим вантажооборотом (перевантажувального терміналу) 

До

03 травня 2011 року

До

01 липня 2011 року

Заступники голови облдержадміністрації:              Хоменко А.С., Гонтар О.П., Котенков В.М.;

ТОВ «Херсонський виробничий оптовий ринок»,

Головне управління Держкомзему в Херсонській області; управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації; …….

Визначити відповідальних осіб за співпрацю та координацію діяльності сільгосптоваровиробників усіх форм власності з ТОВ «Херсонський оптовий ринок»

До

15 квітня

2011 року

Перший заступник голови облдержадміністрації – керівник апарату Білий В.С.,

райдержадміністрації

11.

Опрацювати питання щодо забезпечення будівництва Херсонським державним заводом «Палада» плавучого доку вантажопідйомністю 23,5 тис. тонн для болгарської компанії «MTG-DOLPHIN PLC» Забезпечити супроводження у Верховній Раді України законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель» (№ 7532) 

До

15 квітня

2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Херсонський державний завод «Палада»

12.

Розглянути за участю Національної академії наук пропозиції Херсонської обласної державної адміністрації щодо:- поглиблення судноплавної частини  дельти річки Дніпро для забезпечення проходження морських суден вантажо-підйомністю до 50 тис.тонн Здійснити попередні техніко-економічні розрахунки стосовно поглиблення судноплавної частини дельти річки Дніпро для забезпечення проходження морських суден вантажопідйомністю до 50 тис.тонн

До

26 квітня        2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації,

ДП „Херсонський морський торговельний порт”, ДП „Херсонський річковий порт АСК „Укррічфлот”,

ДП „Дельта –Лоцман”

- застосування плавучих залізобетонних конструкцій, виробництво яких освоєно на Херсонському державному заводі „Палада”, як конструктивних елементів підводних тунелів, причалів, мостових переходів Підготувати пропозиції щодо можливого застосування технологій будівництва плавучих залізобетонних конструкцій під час спорудження підводних тунелів, причалів, мостових переходів для подальшого їх направлення до НАН України та профільних проектних інститутів

До

20 квітня

2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Херсонський державний завод «Палада», ЦКБ «Ізумруд»

13.

Опрацювати питання створення у Херсонській області машинобудівного кластера з виробництва, реалізації та обслуговування зернозбиральних комбайнів, складної сільськогосподарської та іншої техніки, розглянути в разі прийняття позитивного рішення питання надання цьому кластеру державної підтримки, зокрема, через механізм здешевлення кредитів Опрацювати матеріали та підготувати необхідний пакет документів по створенню у Херсонській області машинобудівного кластера з виробництва, реалізації та обслуговування зернозбиральних комбайнів, складної сільськогосподарської та іншої техніки для направлення Кабінету Міністрів України

До

25 квітня

2011 року

Заступники голови облдержадміністрації:

Хоменко А.С., Яценко А.А., Гонтар О.П.;

управління облдержадміністрації: промисловості та розвитку інфраструктури, освіти і науки;

Головні управління облдержадміністрації: економіки, агропромислового розвитку; керівники машинобудівних підприємств області, профільних навчальних закладів області

14.

Опрацювати пропозиції Херсонської обласної державної адміністрації щодо розвитку транспортної інфраструктури Херсонської області в рамках заходів із будівництва та реконструкції автомобільних доріг загального користування і магістральних залізничних ліній Підготувати та надати до Державної служби автомобільних доріг України перелік заходів щодо будівництва та реконструкції автомобільних доріг загального користування в області, які потребують фінансування за рахунок коштів державного бюджету у 2011 – 2012 роках

До

26 квітня        2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

Служба автомобільних доріг в області, управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації

Звернутися до Міністерства інфраструктури України з пропозицією щодо відновлення фінансування проекту „Підвищення пропускної спроможності залізничного транспорту напрямку Знам’янка – Волинська – Миколаїв – Херсон – Вадим – Джанкой”

До

12 квітня                   2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

Херсонська дирекція залізничних перевезень Одеської залізниці,

управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації

15.

Опрацювати питання відновлення роботи аеропорту „Херсон” Забезпечити сертифікацію аеропорту та злітно-посадкової смуги.Провести переговори з авіаційними компаніями щодо залучення їх до роботи через Херсонський аеропорт і використання його як вантажопасажирського.Забезпечити функціонування пункту пропуску через державний кордон, створеного згідно з постановою Кабінету Міністрів України                     від 22 серпня 2007 року № 668.Провести реконструкцію злітно-посадкової смуги із збільшенням її довжини до 3,2 км

До

01 травня                    2011 року

Заступник голови облдержадміністрації

Хоменко А.С.,

Концерн „Титан”, управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації,

одеський прикордонний загін

Держприкордонслужби

 

Примітка: Відповідальні за інформування Адміністрації Президента України за 3 дні до строку, визначеного конкретним дорученням Президента України від 25 березня 2011 року № 1-1/566, забезпечують підготовку узагальненої інформації про стан його виконання для направлення Адміністрації Президента України.

Перший заступник голови обласної

державної адміністрації – керівник апарату                                                                                 В.С.Білий

План підписав В.Білий, затвердив М.Костяк, головний виконавець А.Хоменко. Причому він був відповідальний і за науку, і за зміни в законодавстві, і за будівництво, і за інвестиції і т.д., недаремно прозвали "бульдозером". Хоча, згідно з цим  планом,  пробуксував … Але ж прийняли строки у два-три тижні для виконання тих завдань, що радянська влада роками не могла вирішити.

Фантастика!... А як же звіт з (не)виконання цих героїчних вчинків, що повинен був лягти на стіл Президенту??!!!

Багато чого обіцяв К., коли прийшов до влади. Херсонці навіть до трирічного ювілею присвятили відеоролик його пустопорожнім обіцянкам

При тому історія нашого "губернатора" не вчить нічому. Він продовжує обіцяти та фантазувати. Наприклад, ось цитата з сайту облдержадміністрації від 16 липня ц.р.: Крім того, продовжується робота з пошуку інвесторів для відновлення діяльності підприємства(ХБК): «Зараз ведуться перемовини з представниками арабських держав, з тими, хто готовий вкладати кошти у це підприємство, єдина умова – наявність сировини», - сказав Микола Костяк. 

Подивіться фото одного з виробництв ХБК, як було:

ХБК 1

А ось так (внизу) зараз, останні фото "виробничих площ, які пройшли передпродажну підготовку" для "інвесторів з арабських держав". ХБК 3а

Інвесторів Костяк зі своїми підлеглими шукає завжди і скрізь. Особисто навіть в Японію літав за грошима, а Китай, Емірати та Європа – то місця постійної уваги. Правда, інвестицій від цього аж ніяк не побільшало.

Для пошуку інвесторів використовуються й новітні технології: минулого року були розіслані електронні листи майже двом тисячам найбільших корпорацій світу з пропозиціями попрацювати на Херсонщині зі своїми грошима. Правда, всі ті ротшильди-рокфелери фантастичні електронні пропозиції в "спам" викинули. Але наші не здаються – у цьому році навіть біля сотні тисяч гривень з обласного бюджету вибили для цілої групи "спамерів", що під дахом облдержадміністрації будуть займатися бомбардуванням пропозиціями всіх потенційних вкладачів коштів, у тому числі й диппредставництв іноземних держав. Результат, правда, від цих "телодвижений" очікується від'ємний.

Досить негативу. Хотілося б позитиву. Але…  чого немає, того немає. Є тільки безрезультатні "форуми", публічно промовлені фантазії та заклики до згуртування. Кількість об’єктів, що були запущені у ці три роки, можна порахувати на пальцях однієї руки. Та й то, відношення обласних керманичів до цих об’єктів досить сумнівне. Більше ані помацати руками, ані побачити очима не вдасться.

Невже всі херсонці не в захваті від такої роботи "губернатора"? Та, ні! Дехто навіть радіє таким "успіхам губернатора". По-перше, це опозиційні політики та зневірені люди, яким просто набрид правлячий режим. Вони кажуть: поки Костяк керує областю, то Янукович з кожним днем втрачає по кількасот голосів на майбутні вибори - голосів зневірених та ображених людей. Нехай Костяк посидить до виборів у своєму кріслі, то й регіон чи почервоніє, чи зовсім у помаранчевий колір пофарбується. З такою динамікою втрат рейтингу ще недовго залишилося!