За рибу гроші ч.2

РибаЗавдяки проведеному журналістами сайту «Ні корупції»розслідуванню, незаконно порушені кримінальні справи проти двох селян на Дніпропетровщині закрито.

В результаті проведеної ДІСГ інспекці сільського господарства перевірки так званого орендаря ставків в Апостолівському районі Дніпропетровської області Сергія Закордонця було оштрафовано на суму в14653 гривні.

А кримінальну справу проти двох місцевих мешканців – Валентина Соколовського і Михайла Фурманчука, яких «орендар» звинувачував у кражі його майна, закрито «за відсутністю складу злочину».

Про це повідомила старший слідчий Апостолівського райвідділу міліції Олена Чайківська.

Закордонця оштрафовано за самовільне зайняття земельної ділянки водного фонду на території Михайлівської сільської ради Апостолівського району загальною площею 26.2 га».
Втім, підстав для порушення кримінальної справи проти Закордонця правоохоронці не знайшли, бо вказаної суми недостатньо для внесення до ЄДР кримінального правопорушення, передбаченого статтею 197-1 КК України».

Нагадаємо, що мова йде про нелегальний бізнес в Апостолівському районі – одному з райцентрів Дніпропетровщини. У цьому районі розташовано вісім ставків, з порядковими номерами від 1-го до 8-ми, які вже довгі роки приносять мільйонні прибутки ділкам-орендарям з ПАТ Криворіжрибгосп, керівником якого є згаданий вище депутат Криворіжської міськради від Партії регіонів» Сергій Закордонець.
За офіційною інформацією, оприлюдненою на офіційному сайті ПАТ Криворіжрибгосп, щороку на ставках вирощують до 500 тонн риби. Неофіційно співробітники рибгоспу неодноразово називали нам значно більшу кількість – 800 тонн лише коропа! Нехитра математика доводить, що 300 тон коропа, – це не менше 4,5 млн. неоподаткованих гривень! Додайте сюди неоплачені податки за оренду ставків.

Виходить, що сума штрафу, заплаченого керівництвом рибгоспу, далеко не пропорційна завданій шкоді. Бо щодо тих таки селян-браконьєрів Соколовського і Фурманчука місцеві міліціонери свого часу порушили кримінальну справу за кражу близько двадцяти кілограм карасів, і навіть Дніпропетровський Апеляційний суд відмовлявся її закривати.

Для порівняння сухі цифри: шкода, завдана рибалками,  оцінювалась міліціонерами лише... в 280 гривень. Головне ж, що після того, як навіть для рядових міліціонерів Апостолівського райвідділу стало очевидним, що Закордонець самовільно займав ділянки водного фонду (а фактично захопив ставки у власність), кримінальну справу проти Соколовського і Фурманчука довелось закрити. Бо Закордонець не міг більше вважатися постраждалою стороною, а сільська рада, на території якої знаходиться ставок, претензій до селян не висувала.
Про закриття кримінальних справ за бракон'єрство Олена Чайківська також особисто повідомила підозрюваних. До честі слідчої вона не полінувалась здійснити перевірку, результати якої підтвердили виявлені нами факти щодо самовільного захоплення ставка...

Але ми не можемо не вимагати від правоохоронців послідовності: як кажуть у народі сказав «А», говори і «Б». Бо крім фактів захоплення водних об'єктів Закордонцем та незаконно порушених кримінальних справ проти Соколовського і Фурманчука є і засуджений раніше до 4 років ув'язнення за «нанесення збитків Криворіжрибгоспу" житель села Димитрово Андрій Саріков, який тепер мав отримати компенсацію (і не лише моральну) за роки, проведені за гратами. А правоохоронці і судді, які мають відношення до незаконно порушених справ, понести заслужене покаранння. Як, до речі, і охоронці ставка, які лупцювали селянина та незаконно затримували.

До речі, станом на сьогоднішній день Криворіжрибгосп  продовжує свій нелегальний бізнес.Не зникли зі ставка і кремезні хлопці з нашивками на кітелі "Воєнізована охорона». Так що жителям навколишніх сіл дорога на ставки залишається закритою.

Цю статтю просимо вважати також і офіційною заявою до прокуратури з вимогою розібратися з виявленими фактами незаконно порушених кримінальних справ проти селян в Апостолівському районі та провести додаткову перевірку щодо захоплення водних об'єктів Криворіжрибгоспом.

Виявлених нами порушень достатньо для порушення кримінальних справ проти керівництва Криворіжрибгоспу та охоронців, які лупцювали селян...