У Києві встановили пам’ятник Земельному дерибану (фото)

Фото з сайту ТВі

Фото з сайту ТВі

Києві за адресою Десятинний провулок, 3-5 відбулася акція "Церковники-забудовники, забирайтесь геть!", під час якої було встановлено пам'ятник Земельному дерибану.

Про це повідомляє кореспондент ТВі.

Протест викликаний тим, що, незважаючи на судову і прокурорський заборону будівництва, УПЦ КП продовжила незаконне будівництво офісно-житлового центру в Десятинному провулку, при цьому зруйнувавши історичний пам'ятник 1857 і фундамент Княжого палацу.

Так має виглядати офісно-житловий центр у Десятинному провулку

Фото Олександри Терещук

Як вже повідомляв ТВі, вранці 20 липня активісти знесли паркан навколо будівництва. Пізніше вони почали закопувати котлован, біля якого встановили пам’ятник Земельному дерибану.

Нагадаємо: Окружний адміністративний суд постановив "заборонити замовнику – УПЦ Київського патріархату і генеральному підряднику –Товариству з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Інтергалбуд" проводити будь-які будівельні роботи на території земельної ділянки площею 0,17 га в пров. Десятинному 3, літери А, Б та 5, літера Д у Шевченківському районі м. Києва до набрання законної сили цим судовим рішенням".

Раніше, в листопаді 2012 року, УПЦ КП знесла будинок середини 19-го століття за адресою Десятинний провулок, 5, щоб побудувати на його місці комплекс будівель адміністративного, житлового та господарського призначення з підземним паркінгом. Під будинком розташований законсервований фундамент палацу князя Володимира.