Freedom House просить розслідувати побиття журналістів міліцією

Фридом ХаузМіжнародна організація Freedom House закликає український уряд провести повне розслідування заяв про побиття журналістів "5 каналу" міліцією під час розгону акції на Майдані Незалежності. Про це йдеться в заяві організації.

Також організація закликає уряд поважати права громадян на свободу слова та зібрань.

Freedom House нагадує, що у травні цього року двоє журналістів зазнали нападу з боку невідомих осіб, а міліція при цьому не втручалася. Влада стала розслідувати цю справу лише після протестів щодо її бездіяльності з боку медіа та громадськості.

Зазначається також, що оскільки Україна очолює ОБСЄ цього року та прагне тісніших відносин з ЄС і США, то захист журналістів та забезпечення фундаментальних свобод у цій країні повинні знаходитися під пильною увагою.

Нагадаємо, бійці "Беркуту" побили журналіста "5 каналу" Олександра Ковальова та повалили з ніг оператора "5 каналу" Дмитра Демишева, які знімали знесення наметового містечка протестувальників на Майдані Незалежності.

Мітинг на Майдані розпочався в четвер, 18 липня, близько 18:00. Це мала бути завершальна акція Врадіївської ходи, що почалась як протест проти свавілля міліції та вимога відставки міністра МВС Віталія Захарченка. Близько 23:00 міліція почала зносити намети протестувальників.

ІМІ