Десятинний провулок звільнено! Приєднуйтеся до толоки

Десятин штурмКияни штурмом взяли будівництво на Десятинному провулку

Сьогодні, 20.07.2013 8 годині ранку декілька десятків киян зайняли територію будівництва на Десятинному провулку 3-5, розпочали демонтаж паркану і ліквідацію незаконного підкопу під сусідні будинки.

Таким чином звичайні громадяни приступили безпосередньо до виконання постанови київського Окружного суду від 11 червня 2013 року про негайне припинення будівельних робіт на даній території до набрання законної сили рішення суду з приводу законності будівництва.

Зараз, у ці хвилини, киянами здійснюються роботи з консервації археологічних артефактів, що знаходяться на території. Протягом сьогоднішнього дня планується перетворити територію на повноцінне громадське місце – спорудити тут памʼятник Земельному дерибану, оформити прилеглі стіни художніми розписами, прибрати будівельне сміття та облагородити територію.

Активісти звертаються до усіх небайдужих приєднатися до сьогоднішньої толоки, котра триватиме до обіду.

Нагадуємо, за адресою Десятинний провулок, 3-5 фірма Інтергал-Буд, повʼязана з депутатом фракції Партії регіонів Володимиром Зубиком, споруджує так звані господарські будівлі. Будівництво відбувається на підмурках палацу Володимира, без належних археологічних досліджень.

Фото зі сторінки Максима Опанасенка у ФБ

Фото зі сторінки Максима Опанасенка у ФБ

Землевідвід для цього будівництва було здійснено Київрадою з порушенням українського законодавства. Зокрема, оскільки це територія буферної зони памʼятки всесвітнього значення під охороною ЮНЕСКО, з цією міжнародною організацією не було погоджено проект будівництва. Також не було отримано обов'язковий у таких випадках дозвіл Верховної ради, оскільки ці землі відносяться до категорії особливо цінних.

Крім того, договір на користування землею передбачав лише реконструкцію існуючих споруд, а не знос їх і будівництво нових.

Ігор Луценко. УП