Єдина законна ціна оформлення закордонного паспорту в Україні 170 грн. Інше – корупційна рента

4pass_5B1_5D8faf31Протягом півтора року роботи кампанії ДемАльянсу “Стоп свавіллю в паспортних столах!” близько півтисячі українців змогли зробити закордонний паспорт без переплат у підприємствах-прокладках.

Ми проконсультували їх по телефону та електронній пошті.

У кілька десятків разів більше людей змогли зробити це, отримавши інформацію з інтернету і відеоматеріалів рейдів по паспортних столах.

Тобто, у середньому по Україні ми добились економії на кожному паспорті майже 400 грн. 

Однак тепер можна економити більше.

Єдина законна ціна оформлення закордонного паспорту - 170 грн., що підтвердив у червні Вищий адміністративний суд України.

Це великий крок вперед у подоланні корупції у органах державної міграційної служби.

Репортаж 5 каналу:

 

Історія успіху. Як розгорталась кампанія:
Кампанія “Стоп Свавілля в паспортих столах!”  стартувала у листопаді 2011 р. у м. Миколаїв.
Вже на початку 2012 року активісти Демократичного Альянсу разом з громадянами роблять всеукраїнський рейд до Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб (ВГІРФО, до 2013 р. - уповноважений оформлювати закордонні паспорти).
Внаслідок цього  було викрито схему здирництва на 10 млн. грн. за незаконні послуги підприємствам-прокладкам - ДП Документ та ДП Інформ-ресур.
У відповідь на активістів розпочався тиск: Житомирський філіал підприємства “Інформ-ресурс” подав до суду на 100 тис. грн. за підрив авторитету.
А в результаті отримали Болт від ДемАльянсу.
   Також у рамках кампанії проводяться публічні роз'яснення про вартість оформлення закордонного паспорту, розслідування, вуличні акції та рейди до Державної міграційної служби (ДМС).
Надіслано близько сотні заяв до прокуратур різних рівнів, сотні громадян оформили закордонний паспорт без переплат.
Вже розглянуто або в процесі розгляду десяток справ громадян проти ДМС, у яких оскаржено неправомірне нав’язування платних послуг.
Судом підтверджено законну вартість оформлення закордонного паспорту у 170 грн. у Донецьку,Дніпропетровську (в апеляції), Житомирі,  Луганську. Тривають судові розгляди уМиколаїві та Чернігові.
   5 червня 2013 р. єдину ціну у 170 грн. підтвердив і Вищий адміністративний суд України, рішення якого не підлягає оскарженню.
Наразі команда ДемАльянсу готує заяву Прокуратуру з вимогами покарати винних та повернути діяльність ДМС у рамки закону. Далі буде…