ЗНО об’єднало суспільство – І. Бекешкіна

Ірина Бекешкіна. Фото ukr.obozrevatel.com

Ірина Бекешкіна. Фото ukr.obozrevatel.com

Зовнішнє незалежне оцінювання – одна з таких реформ, яка об’єднує всю Україну в позитивному значенні справедливості. Про це під час круглого столу сказала соціолог, директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна, передає кореспондент ІА «Наголос».

«В одному із попередніх послань президента було чітко сказано, що ЗНО повинно бути єдиним критерієм вступу до вищих навчальних закладів. Після цього з’являється закон, спочатку він був міністерським, де якось стидливо додається і бал ВНЗ», - зазначила І. Бекешкіна.

«Не знаю, чи читали представники Партії регіонів послання президента, там чіткі лінії – створення умов для реальної автономії університету, ліцензування необхідно доповнити механізмами зовнішнього та внутрішнього забезпечення якості, важливо створити незалежні агенції із забезпечення якості вищої освіти. Я не знаю, за що буде голосувати його партія, і чому вона голосуватиме за той закон, який суперечить основним ідеям президента, викладеному у посланні», - сказала І. Бекешкіна.

«Що стосується ставлення людей до ЗНО, то це одна з таких реформ, яка об’єднує всю Україну в своєму позитивному значенні. Ми питали, що внесло ЗНО, люди відповіли, що це сприяло встановленню справедливості у державі. Це те, чого людям надзвичайно не вистачає», - наголосила соціолог.

«Це буде рік перед президентськими виборами. Хай вони (депутати – Ред.) подумають, ухвалюючи цей закон, як будуть реагувати люди, які дізнаються, що, виявляється, треба здавати ще екзамени, і в один виш, або в два максимум, якщо раніше могли подавати у п’ять на три спеціальності», - зазначила І. Бекешкіна.

За її словами, це лише розбурхує соціальні конфлікти і соціальне напруження у суспільстві.

«З одного боку – компромісний закон, і це визнають всі. З іншого – закон, який керується вузькоегоїстичними приватними інтересами. Тим, хто голосує, треба включати голову, трошки подумати, і проголосувати за той закон, який відповідає державним інтересам», - наголосила соціолог.

 Вставай і дій!