На журналістів СТБ напали забудовники: Ірпінь дерибанить сотні гектарів лісу

Ірпінь ліс

Фото з сайту irpen.olx.com.ua

Сьогодні відбулась скандальна сесія в Ірпінській міській раді.

Тут мали розглядати план зонування.

Кілька тижнів тому мали б пройти так звані "громадські слухання", де місцевій владі так і не вдалося затвердити дерибан зелених зон Ірпеня.

Після спротиву громади, влада сказала, що головному архітектору стало погано. Непідконтрольні громадські слухання закрили.

Тоді голова Ірпеня Володимир Скарждинський роз'яснив журналістам, що в Ірпені не залишилось жодного парку.

Напередодні 22 червня він визнав, що нема й Парку героїв.

Тепер будуватимуть на братських могилах?

Два місяці ірпінські урядники не могли зібратись на сесію, а тут влітку їх знову зібрала спільна мета – затвердити план зонування.

"Сесія зразу не почалася. Затрималась через відсутність кворуму. Чекали депутатів провладної більшості. У цей час на вулиці був мітинг десь до 100 людей. Вимоги були до депутатів, щоб не голосували. Майже всім депутатам передавались звернення від громади, які пізніше з трибуни зачитав депутат Ірпінської ради Богдан Мельничук. Вимога від громади була така: врахувати наші коригування в плані зонування і не приймати зонування без наших поправок," – розповідає Ігор Домбровський, глова ірпінської громадської організації "Самозахист".

"Люди зайшли до зали. Повний зал людей. Богдан Мельничук вніс пропозицію зняти питання по зонування, як такі, що породжують соціальні конфлікти. Громаду ніхто не слухав. Коли мер захотів поставити питання по зонування – до трибуни вийшло до 40 людей і вимагала це питання відкорегувати, узгодити з громадскістю. Та це проігнорували.Спільно з місьцевими регіоналами голосували й ударів ці, що для Ірпеня не дивина," – додає Домбровський.

Після такого голосування на знак протесту депутат Богдан Мельничук покинув залу засідань й пішов до громади.

"Я намагався зняти з порядку денного питання зонування, але Партія регіонів разом з Ударом більшістю відхилила мою пропозицію. Вони разом голосують не вперше. При розгляді плану зонування за дорученням громадськості я зачитав звернення за підписом 16 голів громадських організацій щодо незаконності проведення громадських слухань, неврахування жодної з пропозицій громадиЯк я раніше розповідав, що в Ірпені вже з 37 рекреаційних зон – парків та скверів – майже всі включені під багатоповерхове будівництво. Окрім цього також знищенню підлягає сотня гектарів лісу Ірпінського лісництва, який буде вирізано і забудовано," – розповідає про деталі зонування депутат Ірпінської ради Богдан Мельничук, ВО "Свобода".

Мельничук стверджує, що під час голосування лічильна комісія голоси не рахувала.

"Голоси рахував міський голова. Він сфальсифікував глоси, сказавши, що проголосувало 20. Депутатів голосувало не більше 12. Є відео зйомка та й люди бачили. Коли голосувалось питання про втановлення і зміну меж Ірпеня я намагався виступити. Я маю право до регламенту і зачитати листа від державного підприємства Київський лісгосп – відповідь на моє депутатське звернення, а також листа від Київського облупралння лісового та мисливського господарства щодо відмови в погодженні меж. Тобто лісове господарство вважає недоцільним включити в площу Ірпеня понад тисячу гектарів лісу, які природно така злочинна влада забудує. Розширення межі планується десь на 30 % від існуючої площі міста за рахунок лісу. Все забудовникам – людям зась," – додає Мельничук.

На громадських слуханнях щодо генеральному плану, за словами депутата Мельничука, фахівці інституту "Діпромісто", які розробляли генплан, наголошували, що, згідно нормативів, в Ірпені не вистачає 200 га лісу для рекреації.

На сесії були знімальні групи СТБ, ІСTV та 1+1. Навіть присутність загальнонаціональних ЗМІ не стала на заваді тим, хто попри провладну чи опозиційну партійність в Ірпінському регіоні, має виключно єдину мету – забудувати рекреаційний ресурс держави.

Після такої скандальної сесії журналістка програми "Вікна-Новини" Ірина Драбок вирішила проїхатись Ірпенем й подивитись, що будують забудовники.

"На сесії погодили зонування та генплан. Ми поїхали на одну вулиць, де були зведені нові будинки. Оператор почав знімати адресні плани. В цей час я пішла разом з місцевим жителем Лаврентієм поспілкуватися з мешканцем який живе в одному з таких будинків. Потім повернулася по оператора. Я побачила як 5 чоловіків його скрутили, заламували йому руки. Він стояв на вулиці," – розповідає, як їх зустріли люди забудовника, журналістка Ірина Драбок.

"В нього намагались відібрати й зламати техніку. У цей час я почала голосно кричати, що ми журналісти. Оператор неодноразово наголошував, що він оператор телеканалу СТБ. Через скручені руки не міг дістати посвідчення. Оператора відпустили лише тоді, як викликали міліцію. Вони тримали наш штатив. Але коли оператор почав знімати погрози, з камери вирвали об'єктив і забрали у своє авто.

Це знімали на мобільний, поруч з нами так само новобудову знімала інша група "Надзвичайних новин". Я покликала на допомогу, поки ми чекали міліцію. Під'їхала міліція. "Надзвичайні новини" фільмували увесь процес. Саме на вимогу міліції нам повернули об'єктив. Це так само зафільмовано. Я вважаю, що це було кричуще перешкоджання журналістській діяльності просто посеред білого дня на вулиці при свідках і камерах напали на знімальну групу," – додає Драбок.

З свого боку ми зробимо все можливе, аби притягнути людей, що перешкоджали професійній діяльності журналістів, до відповідальності.

Громада та нечисленні депутати Ірпеня сподіваються, що прокуратура, яка зараз доволі ефективно працює над захистом в суді Біличанського лісу, візьметься і за Ірпінь, де сьогодні на сесії депутати не лише проклали шлях до подальшого дерибану рекреаційного ресурсу, але й зухвало відмовили прокуратурі у задоволенні чергових протестів правоохоронців.

Ірина Федорів для  Української правди