Історія шахрайства працівників банку «ПУМБ»

Фото з сайту vestnik.in.ua

Фото з сайту vestnik.in.ua

Ця історія розпочалася ще у далекому 2008 році.

У двері стукала криза. Долар ось-ось повинен був полетіти уверх.

Все завмерло.

Життя, здавалося, перестало бути основним фактором, економіка була на межі.

За кілька місяців почнуться проблеми у банків, але це буде за кілька місяців.

Головний персонаж нашої історії - простий підприємець з сонячного міста Миколаєва. Він займався своєю справою, чесно платив податки, розширював своє підприємство.

Та саме криза боляче вдарила по його діяльності. Він вирішив звернутися за допомогою в банк. Вибір випав на «ПУМБ» - Перший Український Міжнародний Банк. І це наш другий персонаж. Як виявилося,  взаємини з цим банком у пана Є. явно не склалися. Філія банку в Миколаєві - це справжнє закрите акціонерне товариство, яке працювало не на користь самого банку, а на власні інтереси.

Детальна схема шахрайства.

Обмануті вкладники та клієнти банку, оборудки різного роду, знущання та судові справи на свою користь. І це все робилося руками кількох посадових осіб банку. І не забувайте – це лише філія банку, а все інше лише справа рук і як відомо, ніякого шахрайства

Довідка

ПУМБ (Перший Український Міжнародний Банк) — це універсальний банк, діяльність якого зосереджена на комерційних, роздрібних та інвестиційно-банківських операціях. Входить до групи найбільших банків України за класифікацією НБУ.

Перший Український Міжнародний Банк був створений як закрите акціонерне товариство 20 листопада 1991 року. Центральний офіс банку знаходиться в м. Київ.

У 2010 році ПУМБ увійшов до Рейтингу 1000 найбільших банків світу за версією журналу The Banker, дебютувавши з 905‑ої позиції. У 2011 році ПУМБ увійшов до ТОП-10 найбільших банків України за ключовими фінансовими показниками: активи, капітал, кошти клієнтів та кредитний портфель.

Головний акціонер банку – ТОВ «СКМ Фінанс» (92,24% акціонерного капіталу). Станом на квітень 2012 року всеукраїнська регіональна мережа ПУМБ складається з 167 точок продажів.

Кількість співробітників ПУМБ станом на 1 квітня 2012 року складала 3899 чоловік/.

Згідно зі стратегією розвитку до 2015 року ПУМБ має намір увійти до ТОП-5 українських фінансових інституцій.

Тим часом шахраї під вивіскою такого відомого банку, як «ПУМБ», продовжували свої темні справи. Пану Є. спочатку відмовили у видачі кредитних коштів, а потім під заставу нежитлових приміщень «видали» потрібну суму.

Її отримала людина, яка до цих коштів немала жодного відношення. Ви скажете, що таке неможливо?! Та ні, так і є. Один оформляє кредит, інший видає, а третій… забирає. Пан К. привласнює банківські кошти собі і ділить його між своїми поплічниками, а пан Є. залишається без грошей, без кредиту і з купою проблем. Надворі йшов 2008 рік. Шахраї не боялися відкрито нехтувати законами, статутами, положеннями, приписами. Починалася війна. Активна фаза в дії.
Ціна свободи 300 000 доларів

Схема шахрайства виглядала примітивно, але приносила свої дуже багаті плоди. Кілька людей розподілили між собою ролі. Заступник директора філії банку та бізнесмен, який начебто міг легко і без зайвих клопотів оформити кредит. На дверях банку вас зустрічають з посмішкою, радо допомагають, але коли ви повністю довіряєте і впевнені, що завтра у вас буде значна сума коштів, вас просто кидають. Поки пан Є. підписував документи у нотаріуса, його гроші вже ділили між собою інші.  Лише кілька десятків хвилин -  і ви стаєте злочинцем. У той момент ці кілька хвилин здавалися вічністю. 350 000 доларів було нахабно вкрадено банківськими посадовцями, а банк висунув претензії не тому хто вкрав, а тому в кого вкрали.

Парадокс банківської системи, а надалі ще й судової системи. Кошти забрані, обіцянки роздано, а відповідальність попереду. Ніхто не думав, що начебто в демократичній країні може таке бути. Працівники банку вас обманюють і звинувачують у тому, чого ви не могли зробити. Україна -  виняток. Бізнесмен розорений, а проти нього відкрито кримінальну справу. В дію вступає третій персонаж – міліція.

Міліція, щоб розібратися у справі, чомусь стає на бік аферистів. Ось і складається все в купу. Сукупність усіх факторів легко робить з простої людини небезпечного злочинця. Слідчий з легкістю довів, що чомусь саме пан Є. є тим самим злісним неплатником кредиту і має відповідати по закону за злочин, якого ніколи не скоював.

Слід навести витяг із заяви і подати інформацію, з чого все почалося.

Інформація для роздумів

DSC02034

DSC02035

 

DSC02036

DSC02037

Виходить досить кумедна ситуація. Людина оформляє кредит. Збирає усі необхідні документи, підписи, приписи, а в цей час посадові особи банку, що є лідером банківських послуг на території України, просто підло обманюють і забирають всю готівку, а потім купка нечистих на руку людей розділяє його (кредит., - авт..) між собою і витрачає на свої потреби.

Банківська тиша

Цікавим моментом судового розгляду є позиція банку. Сам банк «ПУМБ» в офіційному твітер акаунті (фото) прорекламував себе і написав, що чекає на чесний розгляд справи. Та чесністю його працівників насправді давно не пахне. Банк і  надалі стоїть на позиції, щоб пан Є. виплатив усі кошти. Слід нагадати, що кредит становив 350 000 дол., та штрафні санкції на суму більше, ніж 500 000 грн. 

tweet

Вирок та апеляція.
Центральний суд Миколаєва задовольнив позов банку «ПУМБ» та залишив у дії вирок, за яким пан Є. повинен повернути банкові усю суму коштів, яких ніколи не бачив на власні очі.

Далі буде апеляція та намагання врешті-решт знайти можливість довести свою невинуватість. Але в наш час зробити це дуже важко.
«Прагнути до кращого без жертв  неможливо», - сказав класик, а банк «ПУМБ», схоже, взяв цей вислів на озброєння.