Розслідування ТВі: Чому відпустили на волю ректора, звинуваченого в педофілії?

Ректор Київської державної академії водного транспорту Василь Михайлов. Фото: ТСН.ua

Ректор Київської державної академії водного транспорту Василь Михайлов.
Фото: ТСН.ua

У листопаді 2009 року затримання міліцією колишнього ректора Київської академії водного транспорту із поплічниками, обвинувачених у сексуальних злочинах проти неповнолітніх, спричинило чималий скандал.

Ще б пак – інтернаціональна група була звинувачена у сексуальному розбещенні та насиллі над неповнолітніми студентками. Із ними влаштовували оргії в кількох орендованих квартирах і деякі сцени навіть знімали на відео. Але суду доказів не вистачило.

Тепер, після чотирьох років утримання під вартою  ректору-педофілу дали можливість продовжити свою брудну справу –  Василя Михайлова разом із спільниками випустили з-за ґрат на волю. Подарунок "педофілу в законі" зробили в День захисту дітей. 

Саме 1 червня, коли по всій країні школярі гучно святкували випускні вечори, кримінальну справу проти колишнього ректора Київської академії водного транспорту направили на додаткове розслідування. Мабуть, суддям не вистачило порно роликів за участі Михайлова і телефонних розмов, в яких ректор замовляв собі 5 літніх дітей.

Нагадаємо, що педофільський скандал розгорівся в листопаді 2009 року, коли ректора разом з його помічницею, водієм і двома нігерійцями затримали правоохоронці. Ця четвірка організовувала оргії з неповнолітніми в орендованих квартирах по всій столиці, а жахливі сцени – знімали на відео.

Вже після арешту Михайлова в аеропорту "Бориспіль", стало відомо що більшість його жертв – студентки коледжу при Київській державній академії водного транспорту.

Затримали в аеропорту і його спільницю – Тетяну Валенберг. Невдовзі під час спецоперації схопили третього підсудного – громадянина Гвінеї-Бісау Інасіо Тіто Гомеша. Дуже скоро до СІЗО потрапили і водій ректора Віктор Дружинін та нігерієць Акінієсмі Акінвалє Сікіру.

Усіх їх звинуватили у зґвалтуванні та розбещенні багатьох неповнолітніх дітей.

"Розпивали з ними спиртні напої, самі особисто проводили з ними статеві акти, а також запрошували осіб афро-американської національності", – розповів працівник ГУБОЗ УМВС Едуард Свінціцький.

"Одна із фраз громадянина Михайлова, зафіксованих в законному порядку – у мене сьогодні гарний настрій, зараз би переспав з п’ятилітньою дівчинкою, якби вона була під рукою", – розповідав тодішній міністр внутрішній справ Юрій Луценко.

Дуже скоро після затримання в мережі з’явилися і деякі шокуючи фрагменти оперативної зйомки оргій. На них Михайлов, Гомеш та невідома жінка здійснюють групові статеві акти, зокрема, з тваринами.

Але після чотирьох років закритого судового розгляду Шевченківський суд Києва відправив справу на додаткове розслідування, а усіх фігурантів – випустили на підписку про невиїзд.

Причому, як у цинічному жарті – у день захисту дітей,  коли по всій країні школярі святкували випускні вечори.

"Шевченіквським районним судом міста Києва було прийняте рішення у кримінальній справі щодо названої вами особи про зміну йому запобіжного заходу з утримання під вартою на підписку про невиїзд та іншим особам,  які притягнуті до відповідальності у цій справі. Я як державний обвинувач у кримінальній справі вважаю зазначене рішення суду незаконним", – наголосив прокурор Олександр Юрченко.

"Справа закрита. Я не хочу проблем для себе. Розумієте, що все, що я можу вам тут сказати, може бути використане проти мене", – додав прокурор.

Журналісти програми "Знак оклику" дістали ключові документи у справі ректора-педофіла.

Одна із фраз громадянина Михайлова, зафіксованих в законному порядку – у мене сьогодні гарний настрій, зараз би переспав з 5-літньою дівчинкою

Як з’ясувалося, у групи було кілька житлових приміщень, куди  приводили неповнолітніх дівчат. Карта розташування будинків розпусти ректора Михайлова простяглася від Києва і до Обухівського району.

У матеріалах згадується шість адрес, де відбувалися оргії. Це орендовані квартири на проспекті Перемоги, 20 та 21, вулиці Ярмоли, 28/32. Також – у бідинку, де мешкає Тетяна Валленберг на вул. Ніжинській, 5, у будинку колишньої дружини Михайлова Ольги на Знам’янській, 7 та у будинку сина Михайлова, в селі Трипілля Обухівського району.

Журналісти ТВі відвідали ключові об’єкти. На Знам’янській, 7, де мешкає колишня дружина Михайлова, вона пояснила, що той вже 12 років як не проживає тут. Однак, розповісти щось більше жінка відмовилася. Натомість, трохи балакучішими виявилися сусіди.

"Його забрали десь в 2009, по-моєму. І після цього я не бачила. Ну хтось приїжджав чи сестра чи хто забирали його речі. Його жінка вийшла заміж зовсім за другого. Був дуже добрий, і до дітей був дуже добрий", – пригадує сусідка Наталя.

А ось будинок у середмісті, на проспекті Перемоги, 20 заслуговує особливої уваги. Саме тут, в одній із квартир третього поверху група Михайлова розпочинала свої  ігри з неповнолітніми. Однак зараз активність тут не спостерігається: сюди вдихають нове життя – проводять капітальний ремонт.

"Знаку оклику" з’ясував: ректор шукав для втіх студенток із Коледжу морського і річкового флоту при Київській академії водного транспорту. Причому багато студенток знали про це і писали у соціальних мережах.

У нас из нашей группы девочку одну выгнали из-за того, что он ей тоже услуги предлагал взамен на деньги или вещи, а она отказалась

"Сам он не находил девченок. За него это делали Ира и некая Татьяна… Они приглашали девченок в кафе, просто выпить кофе, потом подьезжал Василий Сергеевич, знакомился, платил, давал деньги на такси… Приглашал в клубы и на яхты, и по магназинам водил. На праздники дарил дорогие украшения",– писала у мережі ВКонтакті одна зі студенток.

"Ну вообще-то все давно знают, чем он занимается. У нас из нашей группы девочку одну выгнали из-за того, что он ей тоже услуги предлагал взамен на деньги или вещи, а она отказалась", – на своїй сторінці у Вконтакті розповідала інша студентка.

Журналістам ТВі вдалося поспілкуватися з цією колишньою студенткою. На правах анонімності вона зазначає – неповнолітніх дівчат знаходила не лише Тетяна Валленберг, а ще одна студентка – Іра.

– Ира сказала о том, что Таня – это ее сестра, а Василий Сергеевич – это друг Тани.

– І ви десь зустрілися в кафе чи як це було?

– Да, первый раз да. Тогда она приезжала, когда мы учились. Она приезжала.

– Ну а яка розмова, він зразу Вас до чогось схиляв чи яким чином це відбувалося?

Он слишком выспрашивал, то есть там о личной жизни, все. Они настолько звонили, писали сообщения, что я, честно даже сменила номер вообще

А чоловік, котрий сидів у Лук’янівському СІЗО в один час із Михайловим, розповідає, що за гратами ректор отримав комфорт і безпеку.

"Этот человек находился в очень маленькой камере, максимум у него был 1-2 сокамерника, а может, он вообще он там был сам", – розповів він. І це – на відміну від спільників Михайлова.

"Собратья его по преступлению… Я видел, как их легко и просто кидают в общие камеры, видел, что с ними происходит в течении 2-3 часов, и в каких условиях они годами и месяцами живут вместе со всеми", – розповів очевидець.

Наближені до слідства джерела розповіли, що звільнення групи Михайлова сталося завдяки грошам та заступництву впливових людей.

Нагадаємо, що на виборах у 2004 році ректор був довіреною особою кандидата у президенти Януковича. Одразу після затримання восени 2009 року напередодні виборів цей факт так само використовували у піар-війнах. Але тепер, коли пристрасті вщухли, слуги Феміди тишком-нишком скерували справу на додаткове розслідування.