Пишу, грабую, давлю. Погрози під Межигір’ям

Тиск на журналістів дістався і мене. 

Сьогодні під час акції під Межигір'ям до мене підійшов майор міліції, такий собі начальник відділу ОС та ЗМЗ Управління громадської безпеки Леонід Соляник.

Він заявив, що, прямуючи до Межигір'я, я здійснив наїзд на співробітника міліції. Той начебто стояв на дорозі, що веде до житлового масиву, де розташована резиденція, а я його зачепив машиною.

Відповідно, на мене чекає кримінальна стаття. Розумійте, як хочете.

Це – ніщо інше, ніж залякування журналіста.

Особливо показово, що воно відбувається безпосередньо в День журналіста.

Якщо два роки тому влада імітувала прихильне ставлення до медіа, а Дарка Чепак намагалася спокусити пресу під тим же Межигір'ям тортом і квітами, то сьогодні на журналістів чекали півсотні бійців Беркуту з повним обмундируванням, готових "пакувати".

Ну і щодо наїзду на міліціонера. Ось відео. На ньому будь-хто може побачити, що жодна людина не постраждала.

Ніхто не викликав ні швидку допомогу, ні міліцію, не складав жодних протоколів. У мене – повна машина свідків, які можуть підтвердити, що жодного наїзду не було. Колеги здійснили огляд з машини з відеозйомкою на предмет ушкоджень. Їх немає.

Навпаки, це співробітники МВС порушували закон, перешкоджаючи діяльності журналістів, які прибули до Межигір'я висвітлювати події, пов'язані із забороною мітингу. Міліція блокувала пересування преси, не пояснюючи причин, просто вигадуючи їх на ходу.

"Я вам не забороняю (проїхати). Ви журналісти? З якою метою ви проїжджаєте? Якщо ви тут проживаєте, я вас пропускаю. А якщо ви пограбувати їдете когось?" – казав майор Соляник.

Пишу, грабую, давлю автомобілем.

Підриваю державний лад.

Напевно, так в уяві міліції і виглядає професія журналістів.

Зі святом.

Сергій Лещенко, УП