Образливе для української міліції слово «Янукович»

Сьогодні журналісти їдуть у Межигір"я, аби у день свого професійного свята нагадати гарантові Конституції про стан  свободи слова в Україні.  А 3 дні тому чотирьох активістів ДемАльянсу, які з плакатами «Янукович, пішов геть»  стояли на узбіччі шляху слідування Президента на роботу, суд визнав винними у «злісній непокорі міліції» та присудив штраф. Мирна акція проводилася з метою висловити незгоду зі скасуванням чергових виборів у  Києві,  відповідальність за які несе Гарант Конституції.

Третього червня на узбіччі вулиці Богатирська Оболонського району м. Києва на значній відстані від траси  членами Демократичного Альянсу   було розгорнуто 4 транспаранти: 2 з надписами «Києву вибори», «Янукович, пішов геть» та «Янукович, пішов геть з Києва». наш плакат

 Мирна акція майже відразу привернула увагу правоохоронців. Майор міліці, ще до розгортання транспарантів підійшов з вимогою не підходити до дороги ближче, ніж 20 метрів. При цьому він керувався незрозумілим «таємним наказом», з яким, попри вимогу учасників акції,  ознайомити їх  відмовився.

Акція протривала недовго, оскільки хвилин через п’ять  на місце її проведення прибули декілька автобусів спецпідрозділу «Беркут» та патрульно-постової служби. міліція з Беркутом

 Вони одразу оточили учасників акції та закрили транспаранти. Хвилина вагань, і чотирьох людей, які стояли біля першого транспаранту «Янукович пішов геть», у грубій формі просто потягнули та закинули в автозак, кожного в окрему камеру.учасників акції силоміць забирають в автозак1

Далі ситуація розгорталась за запланованим міліцією сценарієм.  Затриманих привезли в Оболонський райвідділ міліції, де намагались «оформити» якомога швидше. Справа «зшивалась» прямо на очах у активістів:

-          міліціонери, які затримували учасників акції, під диктовку писали свої свідчення;

-          у справі виявились свідчення хлопця, нібито свідка акції, який при спілкуванні з адвокатом затриманих зізнався, що нічого не бачив;

-         поняті навіть не ознайомлювались з матеріалами справи, а в деяких протоколах    ті ж поняті вказані свідками правопорушення;

-         у свідченнях міліціонерів з’явилась неправдива інформація, що учасники акції нецензурно лаялись, вели себе по-хамськи, розмахували руками та вибігали на проїжджу частину дороги.

Складаючи справу, дільничні міліціонери так поспішали, що навіть не пояснили затриманим їх прав та обов’язків, декілька разів виправляли та дописували протоколи. Робили все, щоб довести вину учасників акції, серед яких одна тендітна дівчина, в злісній непокорі працівникам міліції, що підпадає під дію ст. 185 «Кодексу про адміністративні правопорушення» з відповідальністю до 15 діб адмінарешту.

Розгляд справи відбувався в  розміщеному неподалік від райвідділу  Оболонському районному суді м. Києва. Захисники затриманих учасників мирної акції протесту надали на ознайомлення судді факти, які свідчать про явну фіктивність справи і надуманість звинувачень:

-         покази міліціонерів, які затримували протестувальників, мали розбіжності, не співпадали в адресі проведення акції і хронології подій;

-         фото- і відеодокази, які доводять, що учасники акції стояли на місці, а не вибігали на проїжджу частину, не лаялись нецензурною лайкою і не махали руками;

-         відеодоказ слів свідка, який прямо повідомив, що він не бачив подій акції і затримання;

-         невідповідність у протоколах на руках затриманих і тих, які у справі, що говорить про підробку міліціонерами матеріалів справи.

Для ширшого ознайомлення з матеріалами справи судове засідання переносилось декілька разів, що начебто свідчило про об’єктивність розгляду справи судом. Але впевнений вигляд міліціонерів та фраза «Всё идёт по плану»,  сказана по телефону одним підполковником,  не гарантували справедливого розгляду справи.

Згодом суддя  відхилила всі клопотання захисників, які просили переглянути відео «5-го каналу» та «Української правди», щоб переконатись у безпідставності звинувачень, висунутих учасникам мирної акції. Головуюча також взяла на себе сміливість припустити незаконність акції, оскільки учасники,  на її думку мали керуватись при організації мирних зібрань не ст.39 Конституції України, а рішенням Київради.

Прогнозованим результатом затримання учасників акції стало рішення суду яке визнало винними всіх чотирьох активістів ДемАльянсу в злісній непокорі міліції і присудили до штрафу в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів громадян.

Варто зазначити, що дане рішення суду ще раз доводить про явну залежність української судової системи від політичного фактору, оскільки і міліція, і потім суд робили все можливе аби тільки убезпечити комфорт і спокій Януковича В.Ф. та обмежити право українців на публічну незгоду з узурпуванням влади Президентом. А наразі всі рішення,  винесені Оболонським районним судом будуть оскаржені в Апеляційному суді.