У Житомирі посади та земля стали формою розрахунку за підтримку мера

«Betrayal starts from within».

Boss

Фото з сайту zhitomir.info

Фото з сайту zhitomir.info

Крісло під міським головою Житомира Володимиром Дебоєм захиталось ще на початку року. Розмови, натяки, звільнення секретаря ради — саме так нагніталася ситуація в депутатському корпусі. Відсутність діалогу та порозуміння між мером та депутатами нічим позитивним для міста не обернеться. Поступово наближалась дата “Х”. Депутати вже зареєстрували проект рішення «Про недовіру міському голові».

На доленосній для Дебоя сесії, що відбулась 18 квітня 2013 року, розглядаються три ключових питання: про призначення нового секретаря ради, про оновлення складу виконкому та про призначення двох нових заступників міського голови.

Хтось вже відкорковує в кулуарах шампанське, але трапилась несподіванка. Як по сюжету серіалу «Босс», що описує історію мера міста Чикаго, Дебой ставить феєричний спектакль, не відзначити високий рівень сценарію якого не наважились навіть запеклі противники «житомирського Тома Кейна».

Дві третини ради несподівано переходять на сторону мера й успішно проводять всі три його пропозиції.

Мер Дебой

Мер Дебой

Як за кілька днів посадовцеві, якого навіть однопартійці були готові випхати з кабінету, вдалося сформувати абсолютну більшість, не стало таємницею.

Кілька зустрічей без краваток, і всі крісла зайняті.

Борги віддані невідкладно, і коштує це всього лише три рази підняти руку.

Два нові заступники, п’ять місць у виконкомі та посада секретаря ради — ось вони: гарантії утримання на троні очільника міста.

Як у забавній грі: коли всі бігають навколо стільців, а плакати лишається той, хто не встиг сісти в момент закінчення музики — в шоці лишились ініціатори бунту.

Перемога в битві отримана.

Ціна на той момент значення не мала, хоча, мабуть, вона виправдана.

Залишитись у кріслі за допомогою «посадового пасьянсу» вдалося, але ж недостатньо просто обіймати посаду. Для таких людей, як Володимир Дебой, важливо «правіть», а отже потрібно укріплювати свою підтримку в депутатському корпусі.

Остання сесія Житомирської міськради показує, що амбіції змушують діяти зухвало. Та, на жаль чи на щастя, креатив вичерпався, і, на відміну від мера Чикаго, житомирський вже не будує «триходівок» — він діє просто і надійно.

Персональні вигоди, а саме — нарізання земельних ділянок для ряду депутатів чи їх родин стали головним рішенням на черговій сесії.

Це питання змушує більшість обранців, як маріонеток, діяти за сценарієм та без роздуму схвалювати «все, що потрібно». Частина списку депутатів, які отримала свої 10 соток за відданість, того ж дня з’явилась на сторінках місцевих ЗМІ.

Житомирська міська рада

Житомирська міська рада

Основні крісла поділені, земля почала нарізатись, та наскільки її вистачить, невідомо.

Попри це, залишається фактом ряд моментів: Дебою поки що вдається купувати депутатів. Їхня жадібність та продажність вселяє йому віру у довге та безклопітне царювання, а житомиряни обурюються в інтернет-коментарях, так і не згадавши прізвища свого депутата-мажоритарника, що вже незабаром почне зводити черговий «генделик» під їх вікнами.