КВУ заявляє про фальсифікації на виборах у Василькові та Ялті

Агітаційний плакат одного із кандидатів у день виборів у Василькові на Київщині

Агітаційний плакат одного із кандидатів у день виборів у Василькові на Київщині

Із усіх позачергових місцевих виборів, що проходили в Україні 2 червня, найбільше нарікань викликали вибори міського голови Василькова, що у Київській області, а також у Ялті.

Комітет виборців України заявив про порушення в ході голосування.

За повідомленнями спостерігачів, на деяких виборчих дільницях були зафіксовані "каруселі", "мертві душі" у списках виборців, вкидання бюлетенів та присутність на деяких дільницях молодих чоловіків спортивної зовнішності, що представлялися журналістами.

Васильків: Партія регіонів проти УДАРу

На виборах міського голови Василькова на Київщині головне змагання було між кандидатом від опозиції, представником УДАРу Сергієм Сабовим, кандидатом від Партії регіонів Володимиром Сабадашем та колишнім двічі мером Василькова Валерієм Поповичем.

За попередніми даними, розрив між кандидатами від УДАРУ та Партії регіонів складає 234 голоси: за представника Партії регіонів Володимира Сабадаша проголосували 3 403 виборці, за кандидата від політичної партії "Удар" Сергія Сабова - 3 158, за екс-мера Василькова Валерія Поповича, висунутого партією "Єдність", - 2 953 виборці.

Комітет виборців заявив, що процедурні порушення в ході голосування і підрахунку голосів могли вплинути на результати виборів мера Василькова.

"Вибори були непростими - і під час голосування, і під час підрахунку голосів ми бачили певні процедурні порушення. Було зупинено спроби вкидання бюлетенів на двох дільницях, на окремих дільницях журналістів або спостерігачів видалили з приміщення дільничної комісії. Але загалом на дільницях були присутні і спостерігачі, і депутати", - заявив керівник КВУ Олександр Черненко, якого цитує "Інтерфакс-Україна".

Кандидат від партії УДАР у мери Василькова Сергій Сабов заявив, що оскаржуватиме результати виборів.

Ялта: пачки бюлетенів

На виборах у Ялті, за попередніми даними, переміг представник Партії регіонів Сергій Ілаш. Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" представник Кримського відділення КВУ Андрій Крисько, за даними опрацювання близько 50% протоколів дільничних виборчих комісій, за Ілаша проголосували близько 40% виборців.

Самовисуванець Олексій Яковенко набрав лише 11% голосів.

Кримське відділення Комітету виборців заявило про те, що основні фальсифікації відбувалися в останні чотири годин голосування.

КВУ, зокрема, повідомляє про те, що після 18.00 несподівано зросла явка виборців, з дільниць почали виганяти журналістів та спостерігачів, бюлетені видавалися невстановленим особам, вносилися правки у списки виборців членами комісій.

"Усе це було кваліфіковано як ознаки системної фальсифікації - вкидання виборчих бюлетенів. І підтвердження не забарилися. На двох виборчих дільницях (у Ялті та в Гаспрі) спостерігачі КВУ зафіксували в урнах для голосування товсті пачки бюлетенів. Причому відразу після цього на одній із ділянок комісія проголосувала за видалення спостерігача з дільниці", - повідомив представник КВУ Крисько.

За інформацією КВУ, "аномальна" активність виборців відзначалася практично всюди, що свідчить про масовий характер застосування цієї технології. Крім того, аналогічні випадки вкидання пачок бюлетенів зафіксували на низці дільниць і інші учасники виборчого процесу.

BBC.UA