Хоптян розказав, скільки коштують посади в Тернопільській області

Фото з сайту zz.te.ua

Фото з сайту zz.te.ua

Голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян розповів, скільки грошей потрібно заплатити, щоб влаштуватися на роботу лікарем.

Тернопільщина загрузла в корупції та хабарництві. Такі висновки можна зробити із виступу голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна під час сьогоднішньої спільної наради за участю керівництва обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів, а також мера Тернополя, його заступників та керівників мерії.

«Ви знаєте скільки коштує посада хірурга в лікарні міській чи обласній?

30 тисяч баксів.

А один аптекар з Тернополя проситься головним лікарем в Збараж і готовий заплатити 50 тисяч. Це ж він приходить і з перших днів береться ті гроші повертати.  Тоді як люди, які перебувають на грані бідності, змушені за все платити», – окреслив реалії Валентин Хоптян.

Він розповів, що недавно відвідав Борщівську лікарню.

«Там числиться 242 пацієнти. Реально на ліжках – 38. Але кошти беруть як за 242. Купляють на лікарню 8 буханок хліба в пекарні, а розраховуються як за 100, при цьому 20% їм повертають «налом», – навів приклад відкату голова ОДА.

За його даними, посада медсестри раніше коштувала 2 тис. доларів. Тепер – в 4 рази більше.

«Спочатку дають 0,25 ставки за 2 тис, потім хочеш 0,5 ставки – плати ще 2 тис і так далі, – проявив знання усіх схем Валентин Хоптян. – Та коли та сестричка такі гроші відробить?! Щоб на права здати –  теж треба платити. Раніше було 100 доларів. Тепер 300. Питаю, чому 300? Кажуть, беруть за ризик, бо Ви з корупціонерами почали боротися і вони переживають за посади».

Відтак голова ОДА закликав усіх почати наводити лад в області, оскільки корумпованим чиновникам ніхто не вірить.

«Будуть таку владу поважати? Не будуть! Треба братися всім разом і це зло побороти. Такого раніше не було. До нас ніхто не прийде, ні міністр, ні прем’єр, ні президент, повинні самі наводити порядок у своєму регіоні. Давайте захистимо бізнес від себе, від нас. Всі, хто сидить у цій залі. Бо якщо не будемо цього робити, то з нас будуть сміятися і говорити: «Та що він там сплітає». Давайте будемо робити так, щоб нам повірили. Якщо ви не будете виконувати цього, це за вас будуть виконувати інші. Бо тепер колегія облдержадміністрації може прийняти рішення по будь-якому керівнику області. Якщо раніше треба було їхати в Київ, в міністерство, просити, звертатися, то тепер усі повноваження має голова обладміністрації. Так що зробіть висновки», – пригрозив наостанок Валентин Хоптян.

При цьому залишається питанням, чому, маючи стільки фактів, голова області досі не повідомив про всі схеми правоохоронців, і чому досі винні не відповідають перед законом.

Сайт міста Тернополя