У Сумах збунтувався “Беркут”. Не хочуть здавати гроші в “общак”

Фото з сайту politclub.org

Фото з сайту politclub.org

Корупція в правоохоронних органах все частіше викликає скандали . Факти хабарництва і вибивання грошей стають нормою. У Сумах відбувся справжній міліцейський бунт, рядові "Беркуту" повстали проти своїх командирів, пише сайт "Улюблені Суми"

У Сумах корупційні сходи йдуть з верху до самого низу. Ситуація вже критична, а рядові міліціонери підрозділу "Беркут", які не можуть платити данину керівництву, повстають проти своїх же командирів.

Чому українська міліція перетворюється на бізнес-структуру? На чому дають вказівки заробляти правоохоронцям зверху? Що означає і навіщо потрібен так званий "міліцейський общак"?

Система дала збій, корупційна система тріщить по швах. Бійці спецпідрозділу "Беркут" у місті Суми розповідають про те, що називається касою взаємної допомоги серед злочинців. За їх словами, такий собі "общак" на потреби людей у ​​погонах збирали з рядових бійців особисто їх командири.

"Знімали по 2000 - 2500 грн з зарплати, як потім говорили - за довгий язик" - каже колишній боєць "Беркута" Єгор Шевченко. Віддавати свої гроші або знайти на стороні - це була особиста справа кожного бійця, бідкаються міліціонери. Спробували поскаржитися вищому керівництву, але, як з'ясувалося потім, не слід було.

"Неодноразово приходили погрози від командира, що ви працювати тут не будете", - говорить Олександр Братушко.  Крім поборів, якими міліціонери змушені займатися на Сумщині, існує також обов'язковий план з кількості розкритих злочинів.

Колишній беркутівець каже, що офіційно такої статистики не існує. Потрібно як мінімум 2 протоколи за кожне чергування. Злочини також мають трапляться не в випадковому районі.

Сьогодні на Сумщині завдяки суспільному резонансу Олександра Малоштана зняли з посади. Але його не звільнили, а просто перевели на інше місце роботи. І не куди-небудь - тепер скандальний начальник беркута працює в Сумській школі міліції!

Все це тільки верхівка айсберга. Бійці сумського Беркута говорять тільки про ситуацію в їх підрозділі. За що вони і поплатилися. Тепер вони: хто конвоїр, хто помічник дільничного -  з елітного спецпідрозділу їх випхали.

Новини Політклубу