Львів: «Ні державі, у якій б’ють свободу слова»

Львів 5 Львівські журналісти пікетували будівлю Головного управління МВС у Львівській області на знак солідарності зі своїми київськими колегами та щоб вкотре вказати працівникам внутрішніх органів на їхню бездіяльність.

Саме сьогодні минає 10-денний термін службового розслідування щодо міліціонерів, які не втручалися у побиття журналістів, уродженки Львова, Ольги Сніцарчук та Влада Соделя у Києві 18 травня.

Акцію представників мас-медіа «Безпека журналістів: нагадуємо і застерігаємо» організував осередок Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) у Львові. За словами активістки НМПУ у Львові Ольги Лучки, журналісти «зібралися тут, аби нагадати правоохоронцям, що потрібно діяти, потрібно розслідувати бездіяльність міліціонерів, які просто пасивно спостерігали за побиттям журналістів, але ніякого активного втручання у неї не чинили. Також ми організували цю акцію, щоб такі випадки не повторилися у Львові». Львів 3

Близько трьох десятків представників львівських ЗМІ скандували гасла на кшталт: «Сьогодні журналіст, а завтра – ти!», «Захарченко, йди геть», «Ганьба!» та інші. В руках у журналістів були плакати з написами: «Стаття 367 Кримінального кодексу – службова недбалість», «Бездіяльність міліції – злочин», «Міліція – бездіяльна», «Журналіст – не мішень!», «Ганьба пасивній міліції», «Міліція, відкрий очі», «Міліція бездіяльна! Тебе вона теж не захистить!!!».

За словами організаторів, вони передали начальнику Головного управління МВС у Львівській області Олександру Рудяку лист з вимогою провести роз’яснювальну роботу серед правоохоронців Львівщини щодо співпраці з журналістами. Про виконану роботу міліціянти мають прозвітувати перед журналістами впродовж двох тижнів. Самим міліціянтам активісти профспілки передали пам`ятки про те, як мають діяти правоохоронці у випадку, коли до представників мас-медіа застосовують силу.

Варто зазначити, що учасники акції заздалегідь повідомили про свій намір пікетувати будівлю ГУ МВС Львівщини та просили відділ зв’язків з громадськістю та канцелярію ГУ МВС України у Львівській області сприяти їхній зустрічі із головним міліціонером Львівщини Олександром Рудяком. Проте на зустріч із журналістами пан Рудян не з’явився. Так само не вийшов жоден з його підлеглих. Львів 1

Львів 7

Львів 8

Львів 9

Львів 13

Раніше активісти Незалежної медіа-профспілки України у Львові вже пропонували керівництву МВС вжити заходів щодо покарання представників правоохоронних органів, які спостерігали за побиттям журналістки 5-го каналу Ольги Сніцарчук і журналіста газети «Коммерсантъ» Влада Соделя.

«За словами Ольги Сніцарчук, за побиттям «пильно» спостерігали правоохоронці. Їхня пасивна реакція є проявом бездіяльності та невиконання ними службових обов'язків. Така бездіяльність потребує застосування санкцій вищим керівництвом до відповідних правоохоронців», – написали активісти НМПУ у Львові в заяві до керівництва МВС України 20 травня 2013 року.

Також активісти НМПУ у Львові підтримали спільну заяву Незалежної медіа-профспілки (НМПУ) і Національної спілки журналістів (НСЖУ) із закликом до міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка примусити своїх підлеглих виконувати свої обов’язки або піти у відставку. На думку журналістських організацій, подібна обурлива практика стає традиційною на території України. Правоохоронці продовжують уперто відмовлятися відкривати кримінальне провадження щодо тих, хто нападає на журналістів. А якщо провадження відкривається, то справу швидко закривають під надуманим приводом. Львівські журналісти запропонували київським колегам на кожній прес-конференції та інтерв'ю з представниками правоохоронних органів в першу чергу запитувати щодо ходу справи про побиття журналістів.

Валентина Новицька для «Ні корупції!»
Ернст Мюллер, спеціально для «Ні корупції!»