Марія Лебедєва: “Якщо нас не сприймають як мешканців міста, тоді ми йдемо на кран”

Об 11 годині ранку 26 травня громадські активісти Марія Лебедєва, Ігор Луценко та Тетяна Чорновіл перелізши через паркан, прорвавшись через охорону, заблокували підйомний кран біля будівлі Гостинного двору у Києві.

_DSC5282 _DSC5294 _DSC5312 _DSC5320 _DSC5328 _DSC5330 _DSC5357 _DSC5364 _DSC5366 _DSC5379 _DSC5411 _DSC5417 _DSC5434 _DSC5454 _DSC5457 _DSC5469 _DSC5471 _DSC5481 _DSC5489 _DSC5491 _DSC5518 _DSC5519 _DSC5564

Таким чином активісти домоглися припинення будівельних робіт і своєю акцією вимагали реставрації пам'ятки, а не реконструкції її у торгівельний центр та виступали проти тіньової приватизації двору.

Тетяна Чорновіл одягла футболку з портретом чоловіка з червоною крапкою на лобі, який схожий на Президента України Віктора Януковича. Футболка активістки містила надпис “Переможемо мафію”.

За півтори години до завершення акції протесту співробітники міліції у мегафон попросили активістів не порушувати своїми діями громадський порядок та спуститись. Та сама Марія Лебедєва стверджує, що співробітників було погано чути згори через благодійний концерт, який відбувався поряд.

О 16 годині троє активістів злізли з підйомного крану, після чого їх відразу забрав автозак Подільського райуправління столичної міліції.

У райвідділку на трьох учасників було складено протоколи за статтею 173 КУпАП – дрібне хуліганство. Суд відбудеться у понеділок, 27 травня.

Активістка Марія Лебедєва каже, що подібні акції - це єдине, що лишається робити у такій ситуації:

“Це взагалі єдине, що нам лишились робити. Ми абсолютно все вже спробували. Легітимним шляхом ми все вже зробили. Судові процеси йдуть, деякі винесли рішення на користь забудовника. Жодного разу не питалася думка киян про те, яким має бути Контрактова площа і Гостинний двір. Ніякі громадські слухання не проводяться. Ми проводили мирні громадські акції, культурний спротив протягом дев'яти місяців в Гостинній республіці. Але нас узимку звідти викинули, спалили дах Гостинного двору. Що ми маємо робити? Дивитися на це просто так? Ну, ми вирішили привернути увагу киян, що за їх спинами крадуть державне майно, в принципі, їх майно. Вони є співвласниками цього майна, хоча дуже важко довести людям те, власником чого вони є. Це така тонка деталь. Загалом, усі 46 мільйонів є співвласником Гостинного двору, і ці люди мають право заявляти свою думку про те, що вони хочуть там бачити. Мені не подобається, коли до мене або до моїх друзів застосовують насилля, якщо ми не йдемо до Гостинного двору без зброї, наприклад... Якщо до нас нелегітимно відносяться і нас не сприймають як людей, як мешканців міста, тоді ми йдемо на кран”.

Адвокат Євгенія Закревська нагадує, що Гостинний двір є пам'яткою:

"Гостинний двір є пам'ятником містобудування. Він внесений у реєстр. І він мав бути внесений в реєстр пам'ятників містобудування одночасно з виключенням з реєстру пам'яток архітектури. Але зробили люфт, зробили його навмисно. Зробили його за допомогою Міністерства культури і Кабінету міністрів... Тобто, таким чином, що в цей проміжок часу зробили дозвіл на будівництво і відповідно на цей момент цей дозвіл дуже важко скасувати в судовому порядку, хоча позов відповідно поданий. Я не бачу виходу, хоч я й юрист..."

Микола Мирний для Ні корупції!