Народним депутатам хочуть обмежити перельоти і витрати на відпочинок

Ляшка не пустили в літак з небезпечною ручною поклажею. Фото з ФБ

Ляшка не пустили в літак з небезпечною ручною поклажею. Фото з ФБ

Міністерство соціальної політики підготувало план з оптимізації витрат на народних депутатів.

Крім того, в парламентських комітетах планують створити узагальнюючий проект з урізання пільг, узгоджений з усіма фракціями.

У першу чергу, як повідомляють ”Вести”, депутатам обмежать перельоти.

Якщо раніше нардеп без обмежень користувався авіатранспортом, то після прийняття закону кількість перельотів по Україні обмежать максимум п’ятдесятьма.

У 2012 році перельоти народних обранців обійшлися у 7 млн гривень на рік, а на одного депутата було виділено близько 15 тис., але близько 70 нардепів перевищили свої ліміти.

У цьому році апарат Верховної Ради попросив на перельоти 15 млн гривень. Ще один пункт економії — це обмеження матеріальної допомоги при оздоровленні розміром однієї місячної зарплати (зараз — дві). Зараз розмір зарплати перебуває на рівні 12-16 тис. гривень.

При цьому, скорочення може торкнутися не тільки “оздоровчих”, але і путівок в санаторії Ради за низькими цінами.

Зараз у віданні парламенту є чотири санаторно-курортних комплекси “Дюльбер”, “Нижня Ореанда”, “Затока”, “Таврійські зорі”.

Безкоштовних путівок туди немає вже не перший рік. Парламентарії можуть придбати путівки у ці комплекси з великою знижкою, але такою можливістю зазвичай користуються обранці минулих скликань. Запровадження монетизації дозволить прибрати безадресні витрати бюджету на утримання санаторіїв (88 млн гривень на 2013 рік).

Пенсійна реформа для нардепів передбачає скорочення вихідної допомоги. Якщо раніше депутат, який досяг пенсійного віку, отримував 12 окладів, то після прийняття змін —10 окладів. Якщо врахувати, що середній оклад парламентарія становить 6,1 тис. гривень, то сума економії на одному парламентарії складе 12,2 тис. гривень.

“Ми двома руками “за” обмеження пільг”, — сказав глава регламентного комітету Володимир Макеєнко (Партія регіонів). За його словами, зараз комітет готує узагальнюючий документ на основі близько десяти проектів від усіх фракцій, яким буде передбачено скасування пільг, а також проект Мінсоцполітики.

Законопроект передбачає обмеження коштів на проживання іногородніх нардепів у готелях, однак, не зазначає, до якого рівня. Між тим, самі депутати пропонують виплачувати їм гроші готівкою, щоб вони могли їх витрачати не на готель, а на оренду квартири. Доба проживання народного обранця обходиться бюджету у 500 гривень, а на місяць — 15 тисяч гривень. Проживання парламентаріїв у готелях у 2013 році обійдеться у 34,5 млн гривень (готелі “Національний” — 6,8 млн гривень, “Київ” — 20,7 млн, а “Україна” — 7,03 млн гривень).

ВІКНА