Журналістів таки позбавляють урядової акредитації за акцію протесту

Такі плакати начепили журналісти. Фото з Facebook Олени Ващенко

Такі плакати начепили журналісти. Фото з Facebook Олени Ващенко

Департамент інформації і громадських комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів буде виконувати доручення прем'єр-міністра з приводу позбавлення акредитації журналістів, які 22 травня на засіданні уряду взяли участь у мовчазній акції на підтримку журналістів, побитих 18 травня під час акцій протесту.

Про це повідомив прес-секретар прем'єра Миколи Азарова Віталій Лук'яненко у коментарі, розміщеному на сторінці прем'єра в мережі Фейсбук.

“Прем'єр-міністр доручив позбавити акредитації учасників акції, які своєю поведінкою порушили порядок висвітлення роботи засідання Кабінету міністрів. Це законна вимога. Відповідно до закону, Департамент інформації і громадських комунікацій Секретаріату КМУ, який відповідає за акредитацію, виконуватиме це доручення”, - зазначається у коментарі Лук’яненка.

ЗМІ, які представляють журналісти - учасники акції, зможуть акредитувати для роботи в уряді інших журналістів, повідомив прес-секретар прем'єра.

“Передбачений законом захід стосуватиметься виключно і персонально тих, хто порушив порядок. ЗМІ, які представляють ці журналісти, зможуть акредитувати інших співробітників. Жодних перешкод роботі журналістів в уряді не створювали і не створюватимуть”, - наголошується в коментарі.

Лук’яненко переконаний, що інцидент буде вирішено законно і з взаємною повагою до роботи і журналістів, і виконавчої влади. «А особисто мені шкода, що колеги не зуміли або не захотіли знайти адекватний спосіб донести свою позицію, а головне – сприяти дійсно ефективному правовому вирішенню проблеми. Журналісти реально можуть це зробити без плакатиків. Кому на руку вони зіграли і чи можна цю гру вважати добросовісною – хай розмірковують самі”, - зазначається в коментарі.

Нагадаємо, 22 травня прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні Кабміну виступив з вимогою позбавити акредитації журналістів, які взяли участь у мовчазній акції на підтримку колег, побитих 18 травня в Києві. На початку виступу прем'єра кілька журналістів повернулися до нього спинами, на яких були прикріплені плакати з написом: “Сьогодні журналістка - завтра ваша донька, дружина, дитина. Дійте!”.

В акції взяли участь: Наталія Тарасовська («ЛігаБізнесІнформ»), Ірина Герасимова (5 канал), Ілля Іванов («РБК-Украина»), Євген Будерацький («Українські новини»), Ольга Каретникова(«Голос.UA»), Олександр Сивачук (УНН), Віра Щербакова («Дело»), Галина Корба («Коммерсант-Украина»), а також оператор 5-го каналу.

УНІАН