Під Києвом селяни зруйнували будівництво, яке почав “регіонал” (відео)

Фото ТВі

Фото ТВі

Храм чи сміттєпереробний завод? Таке сусідство у перспективі чекає на мешканців Малих Дмитровичів на Київщині. Щоправда, селян не спитали, чи хочуть вони, аби хтось поряд із ними щось будував.

Мешканці Малих Дмитровичів, що в Обухівському районі, вже кілька днів збираються на акцію протесту. Люди не на жарт перелякані, бо чули, що по сусідству з їхніми домівками можуть зробити величезне сміттєзвалище.

Приводом для тривоги стали 26 гектарів землі в урочищі Вишеньки між двома селами – Малими Дмитровичами та Підгірцями. На травневі свята тут встановили бетонний паркан.

"Першого травня почали звозити сюди вагончики й почався якийсь рух. Другого травня приїхала сюди техніка, привезли сюди паркани, приїхав сюди кран. Третього травня вже перегородили, і паркан перекрив дорогу", – розповідає мешканець Малих Дмитровичів.

Хто і для чого встановив паркан, голова великодмитрівської сільради не знає. Аби розібратись у ситуації, звернулася до вищих інстанції.

"Я донесла до відома, звичайно, письмово голови Обухівської райдержадміністрації, до відома прокуратури нашого району. Поки що відповіді ніякої не отримала", – розповіла великодмитрівська голова Світлана Божко.

Та мешканці вже з’ясували, хто набув права розпоряджатися землею: кажуть, що це місцевий скандальний бізнесмен Юрій Цікаленко. Він є депутатом Київської обласної ради від Партії регіонів, хоча в ЗМІ його називають ще й авторитетом у специфічних колах...

На аматорському відео, відзнятому напередодні, Юрій Цікаленко разом зі священиками намагається переконати людей: ділянка потрібна для будівництва храму.

"Мені сказали, що люди думають, що там буде сміттєвий якийсь завод. Я просто свідчу про те, що ми хочем там побудувати храм", – поінформував панотець.

"Буде хазяйство монастиря, і 26 гектарів може бути", – підрахував Цікаленко.

Та люди не повірили. До того ж, про плани збудувати сміттєпереробний завод у сусідньому селі днями заявив радник голови КМДА Олександр Мазурчак. У мешканців урвався терпець, і вони самотужки завалили бетонні стіни.