Журналісти вимагають від Захарченка “розслідувати або йти геть”

Мітинг журналістівБлизько 150 журналістів мітингували біля Міністерства внутрішніх справ із вимогою розслідувати побиття журналіста "5 каналу" Ольги Сніцарчук та фотографа "Комерсанта" Влада Соделя.

Як повідомляє кореспондент "Української правди" представники медіа зібралися перед входом скандуючи "Міністра".

Вони вимагали, щоб до них вийшов міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.
Також на місці були присутні депутати від опозиції Ірина Геращенко, Леонід Ємець, Андрій Іллєнко і Ігор Мірошниченко.У руках журналісти тримали транспаранти "Орли Кравченка = урки Захарченка", "Міністре, розслідуй, або йди геть", "Бездіяльність міліції – злочин".

Як відомо, група спортивних молодих людей з Європейської площі, улаштували бійку з націоналістами на вулиці Велика Житомирська в суботу під час мітингів.

Фото Сергія Лещенка

Фото Сергія Лещенка

За словами Геращенко, опозиція вимагатиме створення тимчасової слідчої комісії парламенту із розслідування побиття журналістів, а також заслухати звіт міністра Захарченка.

Бійку почали знімати кореспондент  "П'ятого каналу" Ольга Сніцарчук і фотокореспондент "Ъ" Владислав Содель. Це не сподобоалось молодикам, і вони побили журналістів до крові.

МВС досі не встановило місце перебування особи, яка побила журналістів на мітингу 18 травня.

Про це заявив журналістам заступник начальника головного управління МВС Олег Татаров.

До журналістів вийшов заступник начальника головного управління МВС. Фото Лесі Оробець
До журналістів вийшов заступник начальника головного управління МВС. Фото Лесі Оробець

"Створено слідчо-оперативну групу, до якої увійшли досвідчені представники слідства. За вихідні проведено допити близько 70 свідків…. Незалежно від расової і релігійної приналежності", - сказав Татаров.

Крім того, за його словами, надано запити до телеканалів, що знаходилися на місці події, щоб встановити, хто саме вчинив порушення.

"Встановлено особу, яка могла бути причетна до злочину, здійснено виїзд на місце його проживання. Опитано його родичів, сусідів. Фізично особу ще не встановлено. Прізвище особи я не маю права називати. У нас діє презумція невинуватості", - заявив представник МВС.

Трохи згодом депутати, які також прийшли на акцію, зайшли в будівлю МВС.

Також не допитувався керівник Молодих регіонів з Білої Церкви, який, за інформацією журналістів, керував групою бойовиків.

Не встановлено і власника БТР, через який сталася бійка.

Він також повідомив, що самого міністра наразі немає. За інформацією журналістів, він знаходиться у кабміні.

Як відомо, журналісти, та інтернет-активісти упізнали вже двох "бійців", також відома людина схожа, на одного з бойовиків, які брали участь у сутичці 18 травня та побили журналістів.

Так, у нападі на Сніцарчук та Соделя в суботу брав участь голова Білоцерківської міськорганізації "Молодих регіонів".

В іншому нападнику журналісти опізнали Вадима Тітушка, який також проживає в місті Біла Церква.

Українська правда