У Житомирі не хочуть перевіряти корупцію в автодорі?

Фото з сайту 0412.ua

Фото з сайту 0412.ua

Те, що в житомирському автодорі “жирують”, вже нікого не дивує, а от те, що ці факти покривають органи, які керують, стає відверто цікавим.

Після того, як вдалося встановити інформацію про автопарк, що перебуває в експлуатації служби автомобільних доріг у Житомирській області, виникла ідея запитати в органів, що мають контролювати,  їх думку про придбання державною службою чотирьох дорогих авто.

Таким чином, на адресу Державної фінінспекції, територіального відділення Антимонопольного комітету та обласної прокуратури було направлено ідентичні звернення з проханням “здійснити перевірку: доцільності придбання вищеперелічених транспортних засобів, дотримання законодавчо передбаченої процедури тендерних закупівель та цільового використання, а також сприяти запобіганню марнотратства бюджетних коштів представниками САД у Житомирській області та порушенню норм законодавства України щодо встановлення граничних суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного і місцевих бюджетів”.

Зазвичай відповідей доводиться чекати по кілька тижнів,  та не цього разу.  За п'ять днів фінінспекція та антимонопольний комітет відповіли, що дане питання не належить до їх компетенції. На думку фінінспекції, дане звернення необхідно було адресувати саме борцям з монополістами, що вони люб"язно і зробили. Стало весело. Avtodor 2 Vidpovidi

Та ще більш смішно було після ознайомлення з відповіддю антимонопольного комітету, який з тією ж впевненісю стверджував, що з"ясувати дані обставини може лише фінінспекція.

Залишалась надія на прокуратуру, відповідь якої теж не змусила  довго чекати. Прокуратура розглядала звернення на день довше, та відправила лише після вихідних. Прокурор уважно різбрався в обставинах справи та вирішив: “ направити за належністю”. Належним відповідачем виявився начальник  ... Державної фінансової інспекції в Житомирській області.

Чому ті, хто мав би без сторонньої допомоги здійснювати подібні перевірки, відверто уникає їх? Avtodor

Чи дійсно це питання компетенції, у якій три контролюючих установи не можуть прийти до спільного рішення? А може, на тему корупції в службі автомобільних доріг накладено табу? З чиєї ініціативи та в чиїх це інтересах?

Небажання контролюючих органів займатися даним питанням лише підтверджує масштаби корупції в службі автомобільних доріг. Тому доведеться нагадати державним службовцям про наявність закону та те, чиї інтереси вони повинні захищати.

Як би не хотіли чиновники уникнути розгляду такої болючої теми, але доведеться, бо, як мінімум, до них ще повернуться листи, переслані від колег, що так само намагались ухилитись від перевірки фактів корупції в Житомирському автодорі.

Дмитро Ткачук для Ні корупції