День Європи у Києві: журналістів били до крові. Міліція не втручалася. Європо, як тобі це?

18 травня. Неділя. Хронологія подій.

Ігор Луценко зранку (громадський активіст)

Щойно в нас беркутівці відібрали плакат із зображенням Януковича. Ми несли його у згорнутому вигляді, що характерно. затримали при цьому активіста на ім'я андрій (прізвище не знаю на жаль). це все на виході зі станціії майдан незалежності. зараз затриманий там у кімнаті міліції. Хлопцю, що це все знімав, міліціонери вибили телефон з рук.

Беркут готовий. Підземка на Майдані Незалежності. Фото Сергія Руденка

Беркут готовий. Підземка на Майдані Незалежності. Фото Сергія Руденка

Олена Білозерська (громадський активіст, блогер) 

Приблизно о 10:50 при виході з метро "Майдан Незалежності" був затриманий активіст Андрій Безуглий. Зараз у відділку міліції в метро.
Інформація від Kostjantyn Zacarnyj.

Затриманого Андрія випустили

Ігор Колеснік (Громадський активіст) про учасників "антифашистського маршу", зорганізованого панівноюПартією регіонів. 
Це вже ганьба (і злочин) міжнародного маштабу. Мрак!!!! Треба про це кричати!!! Регіонали-злочинці!!!! Вони геть здуріли!!! Подивіться, цим дітям від сили 11-12 років!!!! Таких тут "антифашистів" тут тьма!!! Це вже схоже на якесь примусове рабство.

Фото Зореслава Шкіряка (ФБ)

Фото Зореслава Шкіряка (ФБ)

От таких підлітків, фактично, дітей 15-16-ти років, у якості "антифашистів", риги зігнали на м.Арсенальну, щоб протистояти українцям.

Юні "антифашисти", яких влада незаконно залучила до політики.

Юні "антифашисти", яких влада незаконно залучила до політики.

Спільна справа Громадянський рух 

Це лише картинка для "Інтера"! В автобусах повно биків, побачите. Дітей не ганьбіть!

Олег Покальчук (соціальний психолог)

Власть,конечно, на удивление безмозгла. Лучшей пропаганды и рекламы фашизма трудно себе представить. Власть в своей движухе пытается соединить одновременно РотФронт и реакцию,если кто в курсе слов песни о Хорсте Весселе.

Журналістку "5 каналу" Ольгу Сніцарчук та фотографа Влада Соделя побили невідомі молодики. Міліція не втручалася.

Як повідомив "Українській правді" Содель, інцидент стався біля будівлі головного управління МВС у Києві на вулиці Володимирській.

За його словами, він і Сніцарчук знімали побиття "свободівців" невідомими людьми спортивної статури.

"На нас напали близько 10 людей в спортивних костюмах. Ми знімали, як вони били "свободівців", і їм це категорично не сподобалося", - розповів фотограф. Olga S

За його словами, чоловіки побили їх до крові, зокрема в Сніцарчук розбита губа та побиті руки, телефон також розбитий. Сам Содель, який намагався її захистити, також отримав легкі ушкодження.

Він залишився на місці події оформлювати протокол про злочин, в той час, як Сніцарчук забрали до лікарні швидкої допомоги для зняття побоїв.

За словами Соделя, міліція не втручалася в інцидент, хоча журналісти неодноразово просили правоохоронців захистити їх.

Пізніше правоохоронці пообіцяли об'єднати інцидент щодо побиття "свободівців" та журналістів в одну справу, однак на даний момент "вони просто зникли".

Разом з тим, прес-служба "Батьківщини" повідомила, що голова її фракції Арсеній Яценюк вимагає термінової зустрічі з міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком через звіряче побиття журналістки "5 каналу" Ольги Сніцарчук і фотокореспондента "Комерсанта" Владислава Соделя.

Голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко направив звернення до Захарченка через побиття журналістів.

"Дії учасників антифашистського мітингу, організованого владою, насправді виявилися сучасним проявом фашизму нашій країні", - наголосив Томенко.

У зверненні члени комітету вимагають від Захарченка негайно втрутитися у ситуацію і притягнути до відповідальності всіх осіб, причетних до цього злочину.

Відповідне звернення підтримали всі члени комітету від опозиції, зокрема, Олександр Абдуллін, Микола Княжицький, Олена Кондратюк, Юрій Стець.

Томенко також повідомив, що в терміновому порядку ініціюватиме засідання комітету.

Українська Правда