Бізнес на інвалідах по-чернігівськи

IMG_9577За останній місяць у різних мікрорайонах Чернігова, «як гриби» після дощу,  одночасно почали виростати торгові павільйони, встановлені в  зелених зонах міста, прибудинкових територіях і т.д.

 Забудовують місто, наприклад, комунальне підприємство «Паркування та ринок», яке за рішенням Чернігівської міської ради від 30.11.2012 року отримало  земельну ділянку в постійне користування площею 0,01 га біля житлового будинку по вул. Горького, 41 для розміщення тимчасових торгових павільйонів.  Поки не відомий господар торгових павільйонів біля будинку по вул. Щорса 12.

Ще більш цікавим стало виділення трьох земельних ділянок підприємству ”Укрмедінвальпром” Чернігівської міської громадської організації інвалідів ”Благочин 2000” для будівництва ряду торгових павільйонів. У відповідь на інформаційний запит Чернігівська міська рада повідомляє, що  державний акт підприємству видано на підставі рішення Чернігівської міської ради від 31 березня 2011 року. Підприємство громадської організації інвалідів  отримало 0,0432 га по проспекту Миру 253,  0,0225 га по проспекту Миру 249  та 0,0348 га на розі вулиць Любецької та Войкова. І лише зараз торгові павільйони почали будуватись.

Згідно з даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, «Укрмедінвальпром» очолює депутат Новозаводської районної у м. Чернігові ради, член бюджетної комісії  Сердюк Денис Анатолійович,  висунутий партією «Громадянська солідарність», яка на останніх місцевих виборах в 2010 році була близькою до власників місцевого будівельного гіпермаркету «ВЕНА». IMG_9567

          Підприємство ”Укрмедінвальпром”  ще має як мінімум 2 ділянки під торговими павільйонами з 2010 року за адресами вул. П’ятницька 72, та Рокосовського 41.

          Досвід показує те, що у Чернігівській міській раді лише певні громадські організації отримують «преференції» у вигляді то грошової допомоги, то земельних ділянок.  Зі слів одного з міських депутатів, до такого виділення землі пускають далеко не всіх.  Необхідно відмітити, що в інформаційних повідомленнях місцевих ЗМІ відсутні згадки про діяльність Чернігівської міської громадської організації інвалідів ”Благочин 2000” не лише з інвалідами, а й просто будь-яку громадську діяльність.

          От і виходить, що, прикриваючись громадськими організаціями інвалідів, певні діячі отримують  право торгувати тютюном або суміжними товарами, займаючи зелені зони в центральних частинах міста. А допомагають перетворювати Чернігів на «будкоград» комунальні підприємства, які замість забезпечувати інтереси громади отримують землю для ведення торгової діяльності.